اخبارخدمات مشاوره و رفاهیخدمات نهاد های اجتماعیویژه ها

هزینه پوشش بیمه‌ای داروهای کرونا در بودجه ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گیرد

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، محمد مهدی ناصحی درباره نیازهای سازمان بیمه سلامت برای بودجه ۱۴۰۰ افزود: ضروری است بودجه سازمان بیمه سلامت بر اساس سرانه ۴۲ میلیون نفر جمعیت باشد. تا زمانی که نظام بیمه ای از جهت اعتبارات و سرانه صحیح اصلاح نشود، مشکلات وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیمه سلامت یکی از بیمه‌های حاکمیتی است و افراد تحت پوشش این بیمه عمدتا از اقشار ضعیف جامعه هستند، نیاز به حمایت و چتر بیمه ای عادلانه برای کاهش مخاطرات مالی ناشی از بیماری ها دارند. به همین دلیل برای پوشش بیمه ای مناسب و امنیت مالی، لازم است که در حوزه های مختلف این اعتبار با توجه به سرانه موجود به خصوص در بیمه روستاییان و پوشش بیمه همگانی بیشتر شود. اصلاح بودجه علاوه بر ارتقای بسته خدمات باعث کاهش پرداخت از جیب مردم نیز می شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: اعتبارات سازمان بیمه سلامت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ رشد نسبتا خوبی داشته است. امیدواریم مجلس شورای اسلامی در این زمینه با ما همراهی کند تا بودجه مناسبی تخصیص داده شود. باید توجه داشت که برای حمایت بیشتر از بیماران خاص، صعب العلاج و اتیسم لازم است که اعتبارات حداقل دو برابر شود تا نیازهای این حوزه به طور کامل پوشش داده شود.

ناصحی افزود: با توجه به اینکه ارزیابی وسع به دلیل شیوع کرونا و شرایط اقتصادی ناشی از آن متوقف شده و در حال حاضر متقاضیان رایگان بیمه می شوند، ضرورت دارد این موضوع در بودجه سال آینده به نوعی جبران شود. ما نیز برای اینکه مردم در این مدت دچار مشکل نشوند، سعی کردیم این موضوع را طوری ساماندهی کنیم که مردم به راحتی بتوانند خدمات لازم را دریافت کنند.

وی ادامه داد: سازوکارها و آیین نامه‌ها بر اساس دهک ها در آینده باید طوری تنظیم شود تا اقشاری که از بضاعت کافی برخودار هستند، حق بیمه پرداخت کنند و افراد نیازمند به طور رایگان تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

ناصحی اظهار کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده، رشد خوبی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ با توجه به وضعیت اقتصادی کشور داشته ایم، ولی تا ایده آل فاصله وجود دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا