اخبارخدمات شهریخدمات مشاوره و رفاهیویژه ها

وجود ایستگاه آتش‌نشانی در بوستان یاس فاطمی/ علف‌های هرز جمع‌آوری شده است

به گزارش عصر خدمات، زهرا صدراعظم نوری عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از بوستان یاس فاطمی با بیان اینکه بوستان‌های جنگلی یکی از ظرفیت‌های تهران هستند، گفت: خوشبختانه در شمال، شرق و غرب تهران بوستان‌های جنگلی وجود دارد که طی فرآیندی این بوستان‌ها بهسازی شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بازدید صبح امروز در راستای بررسی وضعیت ایمنی بوستان‌های جنگلی و میزان آمادگی در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی انجام شده است.

وی افزود: با اینکه در برخی بوستان‌ها شاهد رخداد حریق بودیم اما در یاس فاطمی خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر وقوع حریق نداشتیم هرچند که در داخل بوستان یاس فاطمی یک ایستگاه آتش نشانی واقع شده است که از این رو حوادث در این بوستان زودتر مدیریت می‌شود.

صدر اعظم نوری افزود: البته مدیریت بخشی از این بوستان، در اختیار سازمان بوستان‌هاست که به خوبی رسیدگی کرده و علف‌های هرز نیز به سرعت پاکسازی می‌شود.

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به مدیریت خوب بوستان یاس توسط سازمان بوستان‌ها، گفت: این مسأله سبب شده که به مسأله تمرکز مدیریت بوستان‌های جنگلی فکر کنیم.

نوری گفت: سازمان بوستان‌ها به دلیل داشتن امکانات به صورت تخصصی به مسأله بوستان‌های جنگلی رسیدگی می‌کند اما مناطق چندین وظیفه دارند که یکی از آنها نگهداری بوستان‌های جنگلی است.

وی افزود: بر همین اساس یا باید در چارت سازمانی مناطق، مدیریت بوستان‌های جنگلی ایجاد شود و یا باید مدیریت بوستان‌های جنگلی به سازمان بوستان‌ها سپرده شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین از لزوم تعریف کارکردهای جدید برای بوستان‌ها خبر داد.

 نوری گفت: در این روزها عمده تفریحات مردم، پاساژگردی، رستوران‌گردی و… است در حالی که می‌توان با تعریف کارکردهای جدید در بوستان‌های جنگلی شرایطی را فراهم کرد که مردم و طبیعت دوستان چندروزی در این بوستان‌ها اتراق کنند.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا