اخبارتاپخودروویژه ها

پژو 207 دو رنگ احتمالا در بهمن ماه می آید

لاماری ایما

به گزارش عصر خدمات، مدتی است تصاویری در فضای مجازی مبنی بر تغییر رنگ در بخش هایی از 207 تولید شده توسط ایران خودرو با پلاک موقت در سطح شهر منتشر شده است که نشان می دهد، آبی پوشان جاده مخصوص 207 را با استایلی متفاوت تولید می کنند.

هر چند خودروهای دو رنگ در گذشته نیز توسط خودروسازن کشور تولید شده اند و معروف ترین انها شای پاترول باشد، اما این سیتروئن C3 بود که در سال های گذشته عنوان زیبترین دو رنگ بازار را به خود اختصاص داد. از این رو تب دورنگ سازی کم کم در ایران بالا گرفت و سایپا در اولین قدم کوییک را به صورت دو رنگ تولید کرد.

مصرف کنندگان از کوییک به عنوان خودرو کوچک و اقتصادی که رایحه اسپرت هم دارد استقبال کردنند، اما انتشار تصاویر 207 هاچبک دو رنگ ایران خودرو مشخص کرد، ژن پسر عموی فرانسوی به این خودرو نیز به ارث رسیده است.  نام این محصول 207 مولتی کالر یا به اختصار   MC  است. ایران خودرو برای این محصول صرفا به تغییر استایل رنگی بسنده نکرده است و  همان طور که در گذشته این شرکت تولید 207 با موتور و گیربکس جدید را اعلام کرده بود، حالا  این خودرو با موتور  TU5P یا پلاس که نسخه بهینه سازی شده این موتور است، تولید می شود.

این موتور در به روز رسانی جدید قادر به تولید 113 اسبخار قدرت و 144نیوتن متر گشتاور است و همانطور که در عکس هایمنتشرضشده نماد 6AT  روی بدنه وجود دارد، این خودرو با گیربکس 6 سرعته اتوماتیک عرضه خواهد شد. همچنین تغییراتی در تریم داخلی این محصول رخ داده است که رنگ قرمز در ان بیشترذین نقش را دارد.

با برسی عکس ها می توان حدس زد، سقف شیشه ای جدید که بر روی 207 های دیگر نصب شده است، در این خودرو نیز وجود دارد. از دیگر امکانات این خودرو احتمالا باید به پشتی صندلی جلو اشاره کرد که به صورت برقی درآمده است. همچنین برای کنترل بهتر این خودرو سامانه کنترل پایداری (ESP ) ، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی و سرازیری (DAC,HAC)همراه سنسور نور و باران هم در نظر گرفته شده است.

این مدل از 207 را باید فول ترین ورژنی دانست که تا به حال در ایران تولید شده است. زیرا اضافه شدن کیسه هوا جانبی برای سرنشین جلو نیز در جهت ارتقاع سطح ایمنی این خودرو انجام شده است و برای انتقال حس اسپرتی بیشتر نیز شیشه های خودرو به صورت استاندارد به صورت تیره یا دودی ارائه می شود. تا به امروز زمان دقیق برای عرضه این محصول به مشتریان اعلام نشده است، اما احتمالا ارائه این محصول ذر بهمن ماه سال جاری بسیار قوی است.

نویسنده: علی غفاری

منبع عکس: اسب بخار

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا