اخبارخودرو

رونمایی از کامیون ارتش چین در شهرآفتاب/ کامیون شک موتو X5000D و X 5000 L برای بازار ایران رونمایی شد

آرین دیزل در تازه ترین اقدام خود، از دو محصول جدید این شرکت رونمایی کرد.

به گزارش عصر خدمات،شرکت آرین دیزل پس از عرضه موفق کامیونت جک در تناژ مختلف و همچنین کشنده 520 اسبی شک موتو حال دو محصول 450 اسبی با دو کاربری باری و کمپرسی را رونمایی کرد تا به زودی به بازار عرضه کند.
در آخرین روز های مرداد ماه گرم سال در شهر آفتاب، دو محصول جدید آرین دیزل طلوع کردند.

این دو محصول از شریک تجاری این شرکت یعنی شک موتو هستند. برند شک موتو از نشان شاکمن چین است که به نوعی جز کامیون های رده اول بازار چین محسوب می شود و حتی در ارتش چین مورد استفاده قرار می گیرند.

بازار کشور مخصوصا در حوزه خودروهای کار و تجاری که عنصر اصلی ناوگان حمل ونقل کشور محسوب می شود، دچار فرسودگی است. آرین دیزل با اقدامی درست فضای دیگری از بازار را هدف گرفته تا بتواند با عرضه محصولات جدید میزانی از این فرسودگی ناوگان را کاهش دهد.

شک موتو X5000D- کمپرسی، جفت محور
محصول نخست رونمایی شده کامیون شک موتو X5000 D است. حرف D در آخر نام این خودرو به منظور دامپر یا کمپرسی است که خودرو برای این نوع کاربری توسعه یافته. کمپرسی آرین دیزل با موتور 6 سیلندر خطی توربودیزل قادر به تولید 450 اسب بخار و 2080 نیوتن متر گشتاور است. توان تولید شده از طریق یک گیربکس 14 سرعته دستی از نشان فست به دو دیفرانسیل این خودرو منتقل می شود.

در خصوص گیربکس فست که بر روی این کامیون قرار گرفته باید بیان کرد، برند فست همکاری با برند ایتون دارد که نامی آشنا در زمینه گیربکس خودرو است.

ظرفیت بار کمپرسی شک موتو X5000D به صورت استاندارد 26 تن است، زیر بندی در نظر گرفته شده برای این کامیون مقاوم تر از این وزن بوده که موجب آسودگی خاطر راننده خواهد شد تا بدون درد سر از این کامیون استفاده کند.

این کامیون دارای آپشن هایی نظیر، ترمز کمکی خفه کن موتور از برند جیکوب، دوربین 360 درجه و همچنین ترمز اضطراری است که از بروز حادثه جلوگیری خواهد کرد.

شک موتو X5000L-باری،جفت محور
محصول دیگر رو نمایی شده در شهر آفتاب کامیون جفت محور شک موتو است. این کامیون با داشتن ظرفیت بار 26 تن و همچنین شاسی 9.7 متری مناسب کاربری های سنگین است.

از منظر قوای محرکه و توان موتور تغییری نسبت به نسخه کمپرسی رخ نداده اما برای راحتی راننده در مسیر های طولانی گیربکس این خودرو از نوع اتوماتیک است.

موتور کامیون 26 تن شک موتو، یک شش سیلندر خطی توربو دیزل است. این قلب پر توان 10.8 لیتری می تواند 450 اسب بخار را به مراه 2080 نیوتن متر گشتاور از طریق یک گیربکس 18 سرعته( 16 دنده رو به جلو، 2 دنده رو به عقب) به دو دیفرانسیل این کامیون منتقل کند.

در بالا اصالت و مورد اطمینان بودن گیربکس این کامیون بیان شد.از مزیت های دیگر این کامیون می توان به سیستم ADR اشاره کرد که این کامیون را مناسب برای کاربری تانکر سوخت و مواد قابل اشتعال مناسب کرده است.

بنا به مصوبه شرکت ملی پخش فرآورده های نفت، خودرو های فعال در زمینه پخش سوخت و مواد قابل اشتعال باید این سیستم را داشته باشند تا بتوانند در این حوزه فعالیت نمایند.

ظرفیت مخزن سوخت این کامیون 600 لیتر با مخزن آلومینیومی در نظر گرفته شده است که راننده در مسیر دچار معضل سوختگیری مدوام نشود.
آپشن های X5000L شامل دوربین 360 درجه، ترمز خفه کن موتور از برند جیکوب، ترمز اضطراری می شود.

کامیون باری شک موتو X5000L

زمان عرضه و همچنین قیمت این دو محصول به زودی از سوی شرکت آرین دیزل اعلام خواهد شد.

 کامیون کمپرسی شک موتو x5000d

حاشیه مراسم و محصولات قبلی

نویسنده : علی غفاری

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا