اخباربازار سرمایهتاپ

کلیت ضعیف معاملات بازار بورس/ ارزش معاملات قابل قبول بود

لاماری ایما

طی هفته کاری گذشته شاخص کل بورس با کاهش ۱.۰۳ درصدی به  ارتفاع یک میلیون و ۴۰۲ هزار و ۸۳۰ واحدی رسید.

به گزارش عصر خدمات ،در هفته کاری قبل، شاخص کل هم وزن با رشد ۰.۹۶ درصدی در پله ۴۱۷ هزار و ۸۵ واحدی ایستاد و شاخص کل فرابورس نیز با کاهش ۰.۷۶ درصدی در ارتفاع ۱۸ هزار و ۵۶۳ واحدی قرار گرفت.

در این هفته کاری صنعت کاشی و سرامیک با افزایش ۶.۷۹ درصدی بیشترین رشد را بین صنایع بورسی تجربه کرد و بعد از آن صنعت ماشین منسوجات با رشد ۵.۸۵ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت. بیشترین کاهش نیز مربوط به صنعت حمل و نقل با اُفت ۴.۵۳ درصدی بوده است.

در هفته قبلی صنعت وسایل چرمی با افزایش ۱۹.۳۶ درصدی بیشترین رشد را بین صنایع بورسی ثبت کرده بود.

عرضه خودرو ها در بورس کالا، بازدید رئیس سازمان بورس از ایران خودرو، اخبار مرتبط با اوراق گام و تغییرات کامودیتی ها از جمله موارد اثر گذار بر روند بازار در این هفته کاری بودند.

هرچند کلیت بازار و شاخص هفته‌ی جالبی را نداشت، اما ارزش معاملات قابل قبول بود.تک سهم‌هایی از صنایع مختلف مورد توجه بازار بودند و رشد قابل قبولی داشتند.

در پی بی‌ثباتی اقتصادی و دورنمای بالا رفتن نرخ بهره بانک‌های مرکزی ،سقوط قیمت نفت به پایین‌ترین رقم در سال میلادی در این هفته اتفاق افتاد. مجدد با نزدیکی زمستان اما و اگر های قطع شدن گاز صنایع شروع شده است! با قطعی گاز تولید صنعت پتروشیمی، فلزات مختل شده و می‌تواند مشکلاتی در صادرات و ارزآوری در ماه‌های پیش رو همراه داشته باشد.

انتهای پیام /

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا