اخبار اقتصادیخودرو

استقبال خط تولید خودروسازی ایلیا از VGV/ مونتاژ جایگزین واردات می شود

کراس اوور VGV U75 plus که در سال گذشته رسما توسط شرکت صنایع خودروسازی ایلیا معرفی شد، قرار است در شش ماهه دوم سال جاری وارد بازار شود.

به گزارش عصر خدمات، اخبار رسیده از شرکت صنایع خودروسازی ایلیا تصدیق می کند، کراس اوور VGV U75 plus که چند ماه قبل توسط این خودروساز رسما به عنوان یک کراس اوور لوکس معرفی شده بود، در شش ماهه دوم سال جاری وارد بازار خواهد شد. اما نکته جالب توجه این است که این خودرو در ابتدا به عنوان یک کراس اوور وارداتی (CBU) معرفی شد، اما شرکت صنایع خودروسازی ایلیا قصد دارد VGV U75 plus را وارد خطوط تولید خود در شهرک صنعتی کاوه کند و به این ترتیب خودرو ای که در آینده توسط این خودروساز به فروش می‌رسد، نه محصول وارداتی که محصول مونتاژی خودروسازی ایلیاست.
این در شرایطی است که خودروسازی ایلیا در سال گذشته نیز توانسته بود نسبت به سال ١۴٠١ رشد چشم‌گیری را در تولید خودرو تجربه کند و به این ترتیب به نظر می‌رسد خودروسازی ایلیا در راستای توسعه سبد محصول، برنامه‌های بلند مدتی دارد.
از سوی دیگر کراس اوور VGV U75 plus که قرار است توسط این خودروساز در ایران مونتاژ شود، از نظر سطح امکانات ایمنی و رفاهی یک سر و گردن، بالاتر از محصولی است که سابقا به عنوان یک خودروی وارداتی معرفی شده بود.
همچنین از آنجایی که صنایع خودروسازی ایلیا قرار است یک محصول به‌روز را در خط تولید خود مونتاژ کند، مدتی است پروژه به‌روز رسانی و کالیبراسیون خطوط تولید خود را با استانداردهای سینوتراک (برند مادر VGV) در شهرک صنعتی کاوه، آغاز کرده است.
نکته جالب توجه دیگر این است که VGV U75 Plus با برند ایلیا و نام جدید در بازار عرضه خواهد شد.
به این ترتیب، در نیمه دوم سال جاری باید منتطر رقابت کراس اوور VGV U75 plus با کراس اوورهای رده بالای بازار خودرو، همچون فونیکس تیگو ٨ و بخشی از کراس اوورهای وارداتی جدید باشیم. در حال حاضر از قیمت نهایی این محصول خبری منتشر نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا