اخبارخدمات نهاد های اجتماعیویژه ها

۴۴۴ کتاب درسی دانش‌آموزان دارای «QR کد»شدند

لاماری ایما https://lamari.ir/

به گزارش عصر خدمات، حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره QRکد دار شدن کتاب های درسی اظهار کرد: QR یک نماد گرافیکی است که تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات و کالاها بر روی محصول خود درج می‌کنند تا مشتری (کاربر) با استفاده از گوشی‌های‌های همراه در کمترین زمان و بدون نیاز به داشتن دانش فنی خاص بتواند به محتوای مورد نیاز در خصوص آن کالا یا خدمات دست یابد.

وی افزود: QR Code روشی است برای کدگذاری مطالب مختلفی مانند نام، ایمیل، آدرس سایت، کد محصول، توضیحات و… که حاصل آن یک تصویر است. این تصویر با استفاده از اکثر گوشی‌های دوربین‌دار قابل فهم است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: QR بر روی کتاب‌های درسی یا صفحات آن دانش‌آموزان را مستقیم وارد شبکه ملی رشد و محتوای مکمل کتاب شامل فیلم و … می‌کند که مطالب مکمل فهم مطالب کتاب را آسان می‌کند. در حال حاضر برای حدود 200 کتاب ابتدایی و متوسطه نظری و تعداد 244 کتاب دوره متوسطه فنی و حرفه‌ای و کاردانش این کار انجام شده است و به ضمیمه برنامه درسی ویژه شرایط کووید 19 برای تمام استان‌ها و مدارس ارسال شده است که می‌توانند در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند یا دانش‌آموزان آن را از مدارس خود دریافت و استفاده کنند.

ملکی در پایان بیان کرد: برای استفاده از این فرصت لازم است نرم افزار مربوطه بر روی گوشی فرد نصب شود که کار سختی نیست و طی کلیپی خیلی روان روش استفاده تشریح و در شبکه ملی رشد بارگذاری شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا