اخبارخدمات مشاوره و رفاهیخدمات نهاد های اجتماعیویژه ها

۷۷۳ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد نیازمند مسکن هستند

به گزارش عصر خدمات، احمدرضا دالوند مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساحتمان کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص شروع فاعلبت حوزه مسکن در کمیته امداد و رویکرد آن اظهار داشت: بعد از غذا مسکن مهمترین موضوعی است که خانواده‌ها را در برابر حوادث احتمالی معصون می‌دارد.

وی با بیان انکه حوزه مسکن و ساحتمان کمیته امداد از سال ۶۸ به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرد، گفت: احداث و خرید ساختمان‌ها شهری و روستایی، تعمیرات مسکن مددجویی، احداث فضاهای جانبی از جمله سرویس بهداشتی و حمام از برنامه‌های حوزه مسکن و ساختمان کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه ۷۷۳ هزار خانوار نیازمند مسکن در کمیته امداد داریم، گفت: از این تعداد ۱۵۰ هزار خانوار در اولویت هستند.

وی به عملکرد حوزه مسکن و ساحتمان کمیته امداد پرداخت و گفت: از ابتدای فعالیت حوزه مسکن و ساختمان کمیته امداد تا کنون ۴۶۹ هزار و ۸۳ واحد احداث شده است؛ همچنین یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۷۲۷ واحد تعمیر و بازسازی شد.

وی با بیان اینکه منابع ساخت و ساز و تعمیرات مسکن مددجویی از طریق منابع دولتی، کمیته امداد و مشارکت مردمی جذب می‌شود، گفت: برای سال ۱۳۹۹، پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از طریق صندوق امداد ولایت کمیته امداد هزینه خواهد شد.

وی گفت: در سال ۹۸، یک میلیون ۹۲۵ هزار و ۸۱۰ واحد خدمت مسکن به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ارائه شد.

وی افزود: مددحویان کمیته امداد برای یک بار می‌توانند بر اساس مصوبات مجلس از انشعابات همچون برق، گاز و آب به صورت رایگان استفاده کنند.

وی با اشاره به امضا تفاهم‌نامه به سپاه پاسداران برای ساخت شش هزار ۵۰۰ واحد مسکن مددحویان در سال ۹۸ گفت: طی این تفاهم‌نامه سه هزار و ۵۰۰ واحد در سال ۹۸ در مناطق محرم تکمیل و مابقی در سال ۹۹ ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌های متعددی با دستگاه‌های مختلف برای ساخت ۳۴ هزار واحد در سال ۹۹ به امضا رسیده است، گفت: اعتبار دیده شده برای این تفاهم‌نامه‌ها ۱۳ هزار و ۲۵۷ میلیارد ریال است.

وی گفت: در سال ۹۸، ۲۸ هزار مسکن مددجویان کمیته امداد بر اثر سیل دوچار آسیب جدی شدند که از این تعداد ۱۵ هزار واحد نیازمند تعمیر و بازسازی بود و مابقی باید احداث می‌شدند.

دالوند با بیان اینکه در سال ۹۸، ۲۵ هزار و ۵۸۶ واحد روستایی و شهری ساخته و تحویل مددجویان شد، گفت: از این تعداد ۹ هزار و ۳۶۵ واحد در مناطق روستایی و مابقی مربوط به مناطق شهری زیر ۱۰۰ هزار نفر است؛ همچنین در سال ۹۸، بیش از ۹۱ هزار ۳۴۲ واحد تعمیر شده است.

وی افزود: سهم اعتبارات دولتی برای ساخت و ساز مسکن مددجویی ۳۱ درصد، منابع مرکز ۲۱ درصد، سهم صدقات و کمک‌های مردمی هشت درصد و تسهیلات صندوق امداد ولایت ۴۰ اختصاص داده شد؛ مجموعه اعتیارات در سال ۹۸، هشت هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال بوده است.

وی در خصوص برنامه سال ۹۹ حوزه مسکن کمیته امداد گفت: در سال ۹۹، ۵۸ هزار و ۹۱۲ مسکن با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار و ۶۰۱ میلیارد ریال پیس بینی شده است.

وی اضافه کرد: حذف صف فاقدین مسکن با اولویت روستاها، تامین مسکن برای فاقدین مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، حذف صف تعمیرات مسکن مددجویی، تحقق تعهدات با سایر سازمان‌ها از برنامه‌های مهم حوزه مسکن کمیته امداد برای سال ۹۹ است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا