عصر خدماتانتشار ابزارهای تامین مالی در بازار سرمایه ۶ برابر افزایش یافت | عصر خدمات

اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار؛

انتشار ابزارهای تامین مالی در بازار سرمایه ۶ برابر افزایش یافت

در پنج ماه نخست سال جاری بیش از ۷۹,۸۴۸ میلیارد ریال انواع ابزارهای تأمین مالی در بازار سرمایه منتشر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشدی نزدیک به ۶ برابر برخوردار بوده است.

به گزارش عصر خدمات، اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار بدهی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد در پنج ماه ابتدایی سال جاری مبلغ ۲۶,۶۷۰ میلیارد ریال انواع اوراق بهادار بدهی شرکتی برای تأمین مالی بنگاه های اقتصادی منتشر شده که نسبت به اوراق بهادار بدهی منتشره در مدت مشابه سال گذشته یعنی مبلغ ۶,۳۵۰ میلیارد ریال بیش از ۳۲۰ درصد رشد داشته است.

از اوراق سلف موازی نیز بیش از سال گذشته استقبال شده و در سال جاری مبلغ ۴۷۰۰ میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد در بورس های کالا و انرژی منتشر شده است. این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است.

تنوع ابزارهای تأمین مالی یکی از دلایل رشد تأمین مالی بوده و با معرفی ابزارهایی مثل اوراق اجاره بر مبنای سهام فرصت های بیشتری برای تأمین مالی در بازار سرمایه فراهم شده است. همچنین علاوه بر ابزارهایی که در گذشته مورد استفاده قرار گرفته، ابزارهایی مثل اوراق منفعت و خرید دین نیز به بازار معرفی شده است و در حال حاضر انواع ابزارهای تأمین مالی برای رفع نیاز مالی بنگاه های اقتصادی در مراحل مختلف فعالیت در بازار وجود دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار