عصر خدماتپیش بینی برداشت ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم / ۳۹ درصد از مطالبات گندم کاران باقی مانده | عصر خدمات

برداشت گندم؛

پیش بینی برداشت ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم / ۳۹ درصد از مطالبات گندم کاران باقی مانده

براساس پیش بینی‌های انجام شده حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم تا پایان فصل برداشت از گندم کاران خریداری خواهد شد.

به گزارش عصر خدمات، هر ساله رقم قابل توجهی برای خرید تضمینی گندم صرف می شود چراکه نقش اساسی در تامین امنیت غذایی کشور دارد.

آخرین وضعیت خرید گندم حاکی از آن است که تاکنون بالغ بر ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

لازم به ذکر است که ارزش گندم خریداری شده بالغ بر ۱۲ هزار ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن که حدود ۶۱ درصد می‌شود به کشاورزان پرداخت شده است.

در همین راستا سیدمومن نیافر مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به افزایش ۵ درصدی خرید تضمینی گندم اظهار کرد: حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم تا پایان فصل برداشت از گندمکاران خریداری خواهد شد.

با این تفاسیر بالغ بر ۳۹ درصد از مطالبات گندم کاران پرداخت نشده است و با توجه به اینکه در سال جاری افزایش قیمت در بحث خرید تضمینی گندم رخ نداد انتظار می‌رود که این رقم برای رفاه حال گندم کاران هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

گفتنی است شورای اقتصاد با گذشته بیش از ۷ ماه از آخرین مهلت اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی سرانجام در تاریخ ۵ اردیبهشت ماه سال جاری نرخ خرید تضمینی را اعلام کرد.

بر اساس جدول ابلاغ شده نرخ خرید تضمینی بسیاری از محصولات مختلف از جمله گندم، جو، برنج، سیب‌زمینی، پیاز بدون تغییر نسبت به سال زراعی گذشته اعلام شدند.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار