عصر خدماتارزیابی مثبت سرپرست حجاج ایران از عملیات حج ۹۷ | عصر خدمات

سرپرست زائران ایرانی بیت الله الحرام:

ارزیابی مثبت سرپرست حجاج ایران از عملیات حج ۹۷

سرپرست زائران ایرانی بیت الله الحرام در نشست شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت تاکید کرد: عملیات حج امسال علی رغم سختی‌هایی که داشت تاکنون به خوبی برگزار شده است.

به گزارش عصر خدمات، سرپرست زائران ایرانی بیت الله الحرام در نشست شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت تاکید کرد: عملیات حج امسال علی رغم سختی‌هایی که داشت تاکنون به خوبی برگزار شده است.

در این نشست که به ریاست نماینده، ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی درمکه مکرمه برگزار شد حجت الاسلام سید علی قاضی عسکربا تقدیر از تلاش‌های رئیس سازمان حج و زیارت و مجموعه دست اندرکاران بعثه مقام معظم رهبری و ستاد‌های اجرایی ابراز امیدواری کرد درادامه این سفر معنوی کار‌ها به خوبی انجام شود وحجاج با آرامش و خاطره‌ای خوش به کشور بازگردند.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه کوچکترین غفلت می‌تواند زحمات و تلاش‌های صورت گرفته را تحت الشعاع قراردهد، تصریح کرد: باید با ارائه خدمات خوب به زائر و ایجاد تسهیلات ومراقبت بیشتر، از بروز نارضایتی در میان حجاج جلوگیری کرد.

درادامه این جلسه حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت حج امسال را موفق خواند و گفت: یک سال برنامه ریزی، توجه به آسیب‌های حج گذشته، پیگیری رفع مشکلات و نواقص و استفاده ازنظرات کارشناسی و تخصصی موجب شد که خدمات ارائه شده نسبت به سال گذشته متفاوت و بهترباشد.

وی به برخی مشکلات ایام تشریق درخصوص نقل و انتقال و استقرار زائران درچادر‌های عرفات اشاره کرد و همراهی حجاج در مشاعر و عزیمت به رمی جمرات را قابل تقدیر دانست.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عملیات ایام تشریق در مجموع روان‌تر از سال گذشته انجام شد و همه باید تلاش کنند تا پایان سفر وضعیت مطلوب حفظ و حتی بهتر شود.

این جلسه با بیان نقطه نظرات مدیران واحد‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در خصوص راهکار‌های اعزام زائران به جمرات و انتقال حجاج از منا به هتل‌های محل اسکان شان در روز دوازدهم ذی الحجه، نحوه تعامل موسسه مطوفی حجاج ایران درایام تشریق، لزوم استفاده بیشتر از خدمات هتل‌ها و پرواز‌های بازگشت زائران ادامه یافت وبر لزوم انتخاب مدیران، روحانیون، عوامل و زائران حج آینده و توجیه و آموزش آنان پس از پایان عملیات حج ۹۷ تاکید شد.

اکبر رضایی مسئول ستاد مدینه نیز از استقرارعوامل اجرایی برای استقبال از زائران مدینه بعد خبرداد و گفت: برای بازگشت شماری از کاروان‌های مدینه قبل که از فرودگاه مدینه به ایران بازخواهند گشت برنامه ریزی لازم انجام شده است.

 

منبع: میزان

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار