عصر خدماتآغاز عملیات بازگشت حجاج از بامداد امروز | عصر خدمات

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها:

آغاز عملیات بازگشت حجاج از بامداد امروز

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها اعلام کرد که با پرواز فوق‌العاده از عربستان سعودی به فرودگاه امام (ره) در بامداد دوشنبه، عملیات بازگشت حجاج ایرانی از سرزمین وحی آغاز خواهد شد.

به گزارش عصر خدمات،  قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها اظهار کرد: طبق برنامهریزیهای صورت گرفته ساعت ۲:۳۰ صبح امروز (دوشنبه) نخستین پرواز حاجیان ایرانی در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین خواهد نشست و به دنبال آن فرایند بازگشت حجاج طبق ترتیب در نظر گرفته شده اجرایی می شود.

به گفته وی، پس از فرودگاه امام (ره)، فرودگاه بوشهر دومین میزبان حاجیان ایرانی خواهد بود و در عملیات بازگشت، تمام ۱۹ فرودگاهی که اعزام حاجیان را بر عهده داشتند، پذیرش حجاج را نیز انجام خواهند.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاهها درباره چگونگی برنامهریزی انجام شده برای اجرای این عملیات نیز گفت: بازگشت حاجیان ایرانی از ۵ شهریور آغاز میشود و تا ۲۵ همین ماه ادامه خواهد داشت. در این برنامه ۳۲۰ پرواز در دستور کار قرار دارد که در این مدت تمام ۸۶ هزار زائر ایرانی به کشور باز میگردند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی اسفندیاری، ۱۹۰ پرواز از سوی ایرانایر و ۱۳۰ پرواز از سوی شرکت سعودی کار بازگشت زائران ایرانی از عربستان را انجام خواهند داد.

وی با بیان این که پیش‌بینی میشود در بازگشت حجاج تعداد استقبال کنندگان در فرودگاه نسبت به پروازهای رفت افزایش پیدا کند، تاکید کرد: شرکت فرودگاهها تلاش کرده در فرودگاههای مختلف فضایی مناسب برای استقبال کنندگان در نظر بگیرد تا خانواده ها بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن در مسیرهای منتهی به فرودگاه رفت و آمد داشته باشند.

پس از فاجعه منا، این دومین سالی است که حاجیان ایرانی به مکه اعزام شدند. پیش از این ایران برای یک سال عملیات حج خود را متوقف کرده بود. ضمن اینکه سفرهای حج عمره ایرانیها به عربستان سعودی همچنان ممنوع است.

حدود ۸۶ هزار حاجی ایرانی از ۲۷ تیر تا ۲۴ مرداد امسال برای انجام مناسک حج، به عربستان سعودی اعزام شده بودند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار