عصر خدماتافتتاح 830 پروژه عمرانی در هفته دولت/احداث 14 بیمارستان جایگزین در تهران | عصر خدمات

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران مطرح کرد:

افتتاح ۸۳۰ پروژه عمرانی در هفته دولت/احداث ۱۴ بیمارستان جایگزین در تهران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از افتتاح 830 پروژه عمرانی در بخش‌های کشاورزی، بهداشت و درمان و ... همزمان با هفته دولت به ارزش ریالی 3300 میلیارد تومان در سطح استان تهران خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در تشریح ۸۳۰ پروژه عمرانی که ظرف هفته جاری در سطح استان تهران افتتاح خواهد شد، گفت: بالاترین تعداد پروژه افتتاحی در میان شهرستان‌های استان تهران متعلق به شهرستان تهران است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در تشریح روند توسعه بخش بهداشت و درمان در سطح استان تهران گفت: تا پیش از دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان شرایط حادی داشتیم که این شرایط در شهرستان‌های پیرامونی تهران بسیار بدتر بود؛ اما خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم با سفرهای استانی رئیس جمهوری توانستیم در حوزه بهداشت و درمان گام‌های موثری در استان تهران برداریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: در حال حاضر برای جبران کمبودها در سطح استان تهران در حوزه بهداشت و درمان ساخت بیمارستان‌ها در شهرستان‌های استان تهران در دستور کار قرار گرفته به شکلی که بیمارستان شهرستان قدس ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی را پشت سر گذاشته است. بیمارستان‌های شهرستان‌های ملارد، شهریار، رباط کریم و اسلامشهر نیز هر یک پیشرفت‌های فیزیکی بین ۴۰ تا ۶۰ درصد را پشت سر گذاشته‌اند.

وی تاکید کرد: به این ترتیب در شهرستان‌های غرب و جنوب استان تهران تا پایان سال ۱۳۹۸ در هر یک از شهرستان‌ها یک بیمارستان احداث خواهد شد. در شهرستان قرچک که در جنوب استان تهران قرار دارد نیز یک بیمارستان وجود داشت و احداث بیمارستان دیگری در حال پیگیری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ادامه داد: در شهرستان ورامین نیز یک بیمارستان وجود داشت و بیمارستان جدید دیگری هم با ظرفیت ۴۰۰ تختخواب به زودی احداث خواهد شد. بر این اساس تلاش شده که تا پایان برنامه ششم توسعه هر یک از شهرستان‌های استان تهران حداقل یک بیمارستان داشته باشند تا در حوزه بهداشت و درمان خدمات مناسبی به شهروندان ارائه شود.

ترکی در خصوص بیمارستان‌های سطح شهرستان تهران نیز گفت: ۱۴ بیمارستان جایگزین در تهران در حال ساخت است که هر یک پیشرفت فیزیکی ۴۰ تا ۶۰ درصد را پشت سر گذاشته‌اند. منابع مالی ساخت این بیمارستان‌ها از محل منابع دولتی، مردمی و خیرین تامین شده است و با احداث این بیمارستان‌ها قطعا سرانه استان تهران به تناسب کشور در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار