عصر خدماتآغاز به کار پروتکل RCS گوگل، نسخه‌ی جدیدتر SMS و MMS چگونه است؟ | عصر خدمات

آغاز به کار پروتکل RCS گوگل، نسخه‌ی جدیدتر SMS و MMS چگونه است؟

کمپانی گوگل سرانجام پروتکل RCS را در ایالات متحده راه اندازی کرد. RCS نسخه‌ی جدیدتر SMS و MMS است و می‌تواند همانند iMessage اپل، ارتباط اینترنتی کاربران گوشی‌های اندرویدی را با یکدیگر میسر کند.

به گزارش عصر خدمات، روز گذشته کمپانی گوگل پروتکل RCS را برای تمام کاربران اندرویدی ساکن ایالات متحده راه اندازی کرد. RCS (Rich Communication Services) به معنای سرویس‌های غنی ارتباطی، پروتکلی جدید برای جایگزینی با SMS و MMS است. این پروتکل با همکاری چند ساله‌ی سرویس‌های مخابراتی توسعه پیدا کرده است، اما هنوز شرکت‌های مخابراتی مطرح آمریکایی هیچ اپلیکیشن پیام‌رسان دیگری را بدون گوگل که سعی در استانداردسازی RCS در دیوایس‌های اندرویدی در سراسر جهان دارد، معرفی نکرده‌اند.

پروتکل RCS چیست؟
گوگل ابتدا در سال ۲۰۱۶ از توسعه‌ی این پلتفرم جدید خبر داد. حال پس از گذشت نزدیک به ۳ سال آن را با همکاری شرکت‌های مخابراتی و از طریق اپلیکیشن پیام‌رسان اندروید، در اختیار کاربران آمریکایی اندروید گذاشته است. این پروتکل که عملکردی شبیه به iMessage اپل دارد، به کاربران اجازه می‌دهد فایل‌های حجیم‌تر را انتقال دهند، رسید خواندن پیام از سوی کاربر مقابل را ببینند و در حال تایپ بودن طرف مقابل را مشاهده کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار