عصر خدماتگلایه وزیر ارتباطات از تخلف یک وزارتخانه در ثبت سفارش خودرو | عصر خدمات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

گلایه وزیر ارتباطات از تخلف یک وزارتخانه در ثبت سفارش خودرو

زبان گلایه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به تخلف در فرآیند ثبت سفارش خودرو در یک وزارتخانه باز شد.

به گزارش عصر خدمات، روز گذشته و به مناسبت فرارسیدن هفته دولت محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرح یکی از وظایف مهم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پرداخت و گفت: اندازه‌گیری سطح تجمعی تشعشعات رادیویی در کشور از جمله وظایف رگولاتوری است تا نظارت دقیقی بر رعایت استانداردها صورت پذیرد.

وزیر ارتباطات ساعاتی بعد طی توییتی اعلام کرد که با فشرده همکارانم در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، هم‌اکنون سامانه پایش برخط تشعشعات تجمعی رادیویی در شهرهای تهران و شیراز در دسترس قرار گرفت.

انتشار این اخبار در فضای مجازی، انتقاد یکی از کاربران و مخاطبان صفحه وزیر را نسبت به ماهیت دولت الکترونیکی به همراه داشت که علی‌رغم بی‌ربط بودن موضوع با «راه‌اندازی سامانه پایش برخط تشعشعات تجمعی رادیویی» اما پاسخ وزیر ارتباطات را به همراه داشت.

این کاربر نوشت: مگر دولت الکترونیکی همان نیست که نصف شب سایت باز می‌شود و خودشان می‌روند و ثبت سفارش ماشین می‌کنند؟ این دولت الکترونیکی چطور می‌خواهد از فساد جلوگیری کند؟

آذری جهرمی هم در پاسخ به این انتقاد به تشریح مفهوم دولت الکترونیکی پرداخت که البته با توجه به ماهیت سوال، کنایه‌ای ضمنی نسبت به فرآیندهای موجود در دولت را به همراه داشت.

وزیر ارتباطات نوشت: اگر دستگاه‌ها به صورت برخط به یکدیگر متصل بودند، هیچگاه یک گروه در یک وزارتخانه قادر به انجام چنین تخلفی نبودند؛ الکترونیکی کردن فرآیندهای یک دستگاه به معنای دولت الکترونیکی نیست.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار