عصر خدمات۴۰ کیلومتر راه روستایی در سیستان و بلوچستان بهسازی شد | عصر خدمات

۴۰ کیلومتر راه روستایی در سیستان و بلوچستان بهسازی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: ۴۰ کیلومتر از راه های روستایی این استان از مهرماه سال جاری تاکنون در قالب طرح «ابرار» بهسازی و بازسازی شده است.

به گزارش عصر خدمات، و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان، ایوب کرد اظهار داشت: مرحله نخست طرح «ابرار» در استان سیستان و بلوچستان در قالب ۱۶ پروژه راه روستایی توسط چهار تیم راه‌سازی و راهداری تفتان خاش، توحید زاهدان، رسالت سراوان و وحدت سیستان در حال اجراست.

وی افزود: در این راستا ۲ کیلومتر راه روستایی «دهنو سیدخان»، ۷ کیلومتر راه روستایی «زرد- ترادگ» و ۵/۱ کیلومتر راه روستایی «شهرک پیمان» در سیستان و بلوچستان آماده آسفالت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از اتمام عملیات خاک برداری در راه های روستایی دهمرده جنوبی، فخیره و عباس خان صفرایی جمعاً به طول ۵/۵ کیلومتر خبر داد و ادامه داد: بازسازی جاده های روستایی استان به منظور رونق گردشگری و افزایش اشتغال و همچنین اجرای طرح های توسعه اقتصادی در این مناطق در اولویت است.

وی بازگشایی مسیرهای روستایی بیداستر به طول ۷ کیلومتر، جشن- سرده به طول ۳ کیلومتر و  سنگان – کوکنان – درودی به طول ۶ کیلومتر و اتمام آسفالت راه روستایی مدحوک به طول ۲ کیلومتر را از دیگر اقدامات انجام شده طرح ابرار در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و تصریح کرد: از آنجایی که وجود راه دسترسی مناسب از شاخص های اصلی توسعه مناطق روستایی به شمار می رود، اجرای طرح ابرار، روند حمل محصولات کشاورزی و دسترسی روستائیان عزیز به امکانات مورد نیاز، را تسهیل می کند.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار