عصر خدماتآخرین وضعیت بودجه سال ۹۹ آموزش و پرورش/توزیع شیر مدارس از ۱۵ آذر | عصر خدمات

آخرین وضعیت بودجه سال ۹۹ آموزش و پرورش/توزیع شیر مدارس از ۱۵ آذر

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طی مراحل تدوین کلیات لایحه بودجه ۹۹ گفت: هنوز کلیات اعتبارات بودجه نهایی نشده؛ تلاش می‌کنیم تا سهم آموزش و پرورش در بودجه یک سهم واقعی و مبتنی بر نیازهای این وزارتخانه باشد.

به گزارش عصر خدمات، علی الهیار ترکمن در پاسخ به پرسشی درباره مصوبات و خروجی‌های جلسه اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه با سازمان نوسازی مدارس و معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش  اظهار کرد: این جلسه به منظور ارائه اطلاعات مورد نظر برای تنظیم بودجه سال ۹۹ برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه نیازها و تکالیف قانونی که داریم و باید در بودجه به آن توجه شود را بیان کردیم. طرح موضوع شده و رایزنی‌های ما با معاونت علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه به صورت مستمر و روزانه ادامه دارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا سهم آموزش و پرورش در بودجه یک سهم واقعی و مبتنی بر نیازهای این وزارتخانه باشد گفت: هنوز کلیات اعتبارات بودجه نهایی نشده و با توجه به متغیرهای کلان اقتصاد در حال تغییر است. رشد معمول بودجه وزارتخانه برای سال آینده به درد ما نمی‌خورد و باید رشد، مبتنی بر نیاز باشد. ما ردیف‌های اصلی که باید رشد مبتنی بر نیاز بگیرند را با همه مستندات و توجیهات ارائه کرده‌ایم.

وی همچنین درباره توزیع شیر در مدارس گفت که یک اعتبار ۲۰۰ میلیارد  تومانی برای شیر در بودجه دیده شده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن ابلاغ شده است. اولویت‌گذاری‌هایی برای تامین شیر انجام و هشت استان که از حیث شاخص‌های تغذیه‌ای در وضعیت نامناسب‌تری قرار داشتند مشمول طرح قرار گرفته‌اند و تا ۲۵ نوبت شیر در این مناطق توزیع خواهد شد.

الهیار افزود: به شرط تخصیص اعتبار ابلاغی، از نیمه آذرماه توزیع شیر در میان دانش آموزان این هشت استان انجام خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار