عصر خدماتهیچ کشوری قادر نیست ایران را تحریم کند/ آمریکا بارها شکست خورده است | عصر خدمات

رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

هیچ کشوری قادر نیست ایران را تحریم کند/ آمریکا بارها شکست خورده است

رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کشوری قادر نیست تا ایران را تحریم کند و این سیاست را آمریکا بار‌ها آزموده و هر بار شکست خورده است.

به گزارش عصر خدمات، حشمت‌الله فلاحت رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با «یوجانگ هیان» سفیر کره جنوبی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

فلاحت‌پیشه در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی گفت: مبادلات اقتصادی و روابط پارلمانی در سال‌های اخیر نقش مهمی در گسترش ارتباطات و همکاری‌های دوستانه فیمابین در عرصه‌های مختلف داشته است و تداوم آن به نفع دو کشور است.

رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: حجم فعلی مبادلات تجاری و اقتصادی بین دو کشور ناکافی و متناسب با ظرفیت‌های موجود نیست و می‌بایست افزایش یابد.

فلاحت‌پیشه در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از رویکرد دولت ترامپ و بدعهدی آمریکا در توافق هسته‌ای گفت: هیچ کشوری قادر نیست تا ایران را تحریم کند و این سیاست را آمریکا بار‌ها آزموده و هر بار شکست خورده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اکنون و در شرایط فعلی تداوم مناسبات دوستانه فیمابین در حوزه‌های مختلف منوط به تصمیم دولت کره جنوبی در پیروی یا مخالفت با تحریم‌های یکجانبه و ناعادلانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است.

فلاحت پیشه در پایان این دیدار گفت: اتخاذ سیاست مستقل و فاقد هرگونه تاثیرپذیری از طرف ثالث توسط مسئولان کره جنوبی مورد انتظار جمهوری اسلامی ایران و ضامن تداوم مناسبات دوستانه و رو به رشد است.

یوجانگ هیان سفیر کره جنوبی در تهران نیز در این دیدار گفت: گسترش مناسبات دوستانه و رو به رشد با جمهوری اسلامی ایران مورد توجه و پیگیری دولت و مجلس کره قرار دارد.

وی همچنین افزود: مجلس و کمیته روابط خارجی مجلس کره جنوبی از توسعه روابط پارلمانی بین دو کشور حمایت می‌کند.

سفیر کره جنوبی در تهران در بخش دیگری از سخنانش به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: علیرغم مشکلاتی که آمریکا بر سر راه فعالیت شرکت‌های کر‌های در صورت تداوم همکاری و حضور در ایران پیش خواهد آورد، مایل به تداوم همکاری با ایران در عرصه‌های مختلف هستیم.وی همچنین افزود: کره جنوبی علیرغم ارتباطات خوب با آمریکا، از خط مشی و سیاست مستقلی برخوردار است و به هیچ کشوری اجازه مداخله در امور داخلی خود بویژه در عرصه روابط با سایر کشور‌ها را نخواهد داد.

سفیر کره جنوبی در تهران در پایان این دیدار نسبت به تداوم روند رو به رشد ارتباطات و همکاری‌های دو کشور ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار صفاری نطنزی رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.

منبع: میزان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار