عصر خدماتتشکیل ستاد کارآفرینی و اشتغال در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | عصر خدمات

تشکیل ستاد کارآفرینی و اشتغال در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برنامه این دانشگاه در راستای تشکیل ستاد کارآفرینی و اشتغال دانشگاه، حمایت از اساتید و دانشجویان فناور در توسعه فناوری‌هاست.

به گزارش عصر خدمات، تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی منعقد شد.

این تفاهم‌نامه با هدف بهره‌مندی طرفین از منابع و توان فکری، آموزشی، پژوهشی، اجرایی و سایر امکانات مورد توافق طرفین به‌ ویژه در زمینه برگزاری دورهای آموزشی، رویدادها و کنفرانس‌های مشترک به‌ صورت ملی و بین‌المللی با در نظر گرفتن اولویت‌ها و توانایی طرفین اعم از داده‌ها، اطلاع‌رسانی و نیروی انسانی متخصص می‌باشد.

 علیرضا  بهرامی، رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی بازوی اجرایی و همراه با دانشگاه است، اظهار کرد: اگرچه امروزه فضای کارآفرینی در معرض چالش‌های فراوان قرار دارد، اما باید با نگاه نوآورانه این چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و در این راستا جهاد دانشگاهی می‌تواند با ارائه ظرفیتها و قابلیت‌های خود در برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی در حوزه کارآفرینی و توانمندسازی دانشجویان در حیطه نوآوری و کارآفرینی در کنار دانشگاه باشد.

 افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به رویکرد مثبت مجموعه مدیریت دانشگاه به حوزه نوآوری و فناوری، بیان داشت: ‌برنامه دانشگاه در راستای تشکیل ستاد کارآفرینی و اشتغال دانشگاه، حمایت از اساتید و دانشجویان فناور در توسعه فناوری‌ها و ایجاد زیر ساخت‌های لازم با استفاده از پتانسیل ارزشمند نهادها و  نیروی انسانی دانشگاه در این حوزه است.

سالار ارزیده، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه تشکیل شبکه تخصصی نوآوری و فناوری سلامت در دانشگاه یک فرصت‌ مطلوب و ارزشمند برای هدایت و راهبری پتانسیل‌های دانشگاه در جهت حل مسائل سلامت است، افزود: پیشنهاد می‌کنم یک مرکز یا خانه برای نوآوری و فناوری دانشجویی در دانشگاه با همکاری طرفین ایجاد  شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب بسیاری از پراکنده‌کاری‌های این حوزه در یک مرکز متمرکز شده و یک پایگاه فرهنگی فناوری و نوآوری برای هم اندیشی و برگزاری رویدادهای ترویجی توسعه ای این مقوله را در دانشگاه ایجاد می‌کند.

از دیگر موضوعات این تفاهم‌نامه برگزاری همایش، کارگاه‌ها و دوره‌های مهارت حرفه‌ای مشترک با محوریت توانمندسازی و کارآفرینی، همکاری در برقراری ارتباط با دستگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی با استفاده از ارتباطات تشکیلاتی طرفین، اجرای پژوهش‌های کاربردی و برگزاری بازدیدهای علمی و تحقیقاتی در راستای اهداف تفاهم‌نامه ،اطلاع‌رسانی و معرفی ظرفیت‌های تشکیلاتی و خدمات طرفین در داخل کشور و سطح بین‌المللی و همکاری در طراحی، تولید و عرضه بسته‌های آموزشی، پژوهشی و سایر محصولات مورد توافق  است.ژ

 

 

منبع: فارس

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار