عصر خدمات۶ محل اسکان اضطراری در ابهر آماده شده است | عصر خدمات

۶ محل اسکان اضطراری در ابهر آماده شده است

رییس سازمان هلال احمر شهرستان ابهر گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی و اجرای طرح امداد و نجات در برف و کولاک ۶ محل اسکان اضطراری مسافران در ابهر برای خدمت رسانی به هموطنان در مواقع بحرانی آماده سازی شده است.

به گزارش عصر خدمات، ابراهیم کاظمی روز سه شنبه در زمینه آمادگی برای کمک رسانی به مردم در مواقع بحرانی به ویژه در فصل بارش، افزود: اقلام مورد نیاز برای امدادرسانی جاده ای در پایگاه های جاده ای هلال احمر انبار شده است.
وی تصریح کرد: خودروهای امدادی هلال احمر سرویس کاری شده و آماده خدمت رسانی به مردم در این روزها هستند.
کاظمی با بیان اینکه بیشترین وسیله مورد نیاز برای اسکان مسافران پتو است، تاکید کرد: محل های اسکان اضطراری پیش بینی و انبارها به روزرسانی و مانند سال‌های قبل برای اسکان مسافران مسجد چهارده معصوم در داخل شهر ابهر پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: ۶ مسجد برای اسکان مسافران برنامه ریزی شده و در شهر هیدج، در محل هتل لاله و مسجد صاحب الزمان (عج) در صایین قلعه که مسجد چهارده معصوم با توجه به موقعیت مکانی در شهر ابهر در رأس قرار دارد.
کاظمی عنوان کرد: طبق دستورالعمل اولویت توزیع غذای گرم در محل های اسکان جاده است چراکه این مسافران دسترسی به مراکز تهیه غذا ندارند.
رییس هلال احمر شهرستان ابهر بیان کرد: دوره های بازآموزی امداد و نجات و اسکان در برف و کولاک برای امداد گران برگزار شده است.
وی ادامه داد: طی سال جاری کلاس های مختلفی برای کارکنان دستگاه های اجرایی و خانواده های آنها برای مقابله با مخاطرات برگزار شده و انتظار داریم استقبال از این آموزش ها افزایش یابد.
رییس سازمان هلال احمر ابهر یادآور شد: با توجه به تجربه سال های گذشته یکی از مهمترین اقدامات در مواقع اسکان اضطراری مسافران در داخل شهر مهمان نوازی مردم نوعدوست شهر ابهر است که برای یاری هموطنان خود و اسکان در منازل شخصی می شتافتند که جای تقدیر دارد.

 

 

 

منبع: ایرنا

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار