عصر خدماتتنفس هوای سالم در پایتخت | عصر خدمات

تنفس هوای سالم در پایتخت

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پی برقراری شرایط جوی مساعد کیفیت هوای پایتخت امروز (۱۶ آذرماه) سالم قرار دارد.

به گزارش عصر خدمات، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح امروز( ۱۶ آذرماه) با برقراری شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده‌ها، با وجود ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، کیفیت هوا در محدوده سالم قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج با رشد ناپایداری روزانه و گاهی وزش باد همراه با بارش‌های پراکنده در ساعات بعدازظهر، انتظار می‌رود کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی بماند. همچنین در اواخر وقت امروز (۱۶ آذرماه) با توجه به وزش باد و ناپایداری‌های جوی همراه با بارش باران احتمال می‌رود با وجود افزایش حجم ترافیک کیفیت هوا در شرایط سالم قرار بگیرد.

با استمرار وضعیت ناپایدار جو و تداوم بارش تا ساعات اولیه فردا (۱۷ آذرماه) شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود و کیفیت هوا در شرایط سالم قرار خواهد گرفت. طی روز نیز وزش باد مؤثر همراه با بارش باران از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند بنابراین در ساعات پایانی روز یکشنبه نیز برقراری وضعیت سالم برای کیفیت هوای شهر تهران پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۱ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۶۸ و هوا در شرایط سالم است.

 

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار