عصر خدماتافزایش ۳ برابری نرخ بلیت هواپیما/ تخلفات ایرلاین ها زیر ذره بین مجلس | عصر خدمات

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

افزایش ۳ برابری نرخ بلیت هواپیما/ تخلفات ایرلاین ها زیر ذره بین مجلس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، از افزایش ۳ برابری نرخ بلیت هواپیما در ماه های اخیر انتقاد کرد و گفت: سازمان هواپیمایی باید با نظارت بیشتر روند افزایش نرخ بلیت را رصد کرده و با تخلفات برخورد کند.

به گزارش عصر خدمات، با انتقاد از افزایش غیر منطقی نرخ بلیت هواپیما در ماه های اخیر، گفت: متاسفانه نرخ بلیت هواپیما برای مقصد تهران سنندج که در ماه های گذشته ۱۵۰ هزار تومان بوده به ۳۵۰ تومان افزایش یافته که این موضوع در سایر مسیرها نیز صدق می کند.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گرانی بی ضابطه نرخ بلیت هواپیما علاوه بر تاثیرگذاری بر تقاضا بر صنعت گردشگری کشور نیز اثرات نامطلوبی داشته است، افزود: ادامه رویه فعلی از سوی ایرلاین ها هواپیماها را زمین گیر خواهد کرد، زیرا برای بسیاری از مردم دیگر استفاده از این وسیله  حمل و نقل به صرفه نخواهد بود.

تمایل مسافران به استفاده از حمل و نقل هوایی کاهش یافت

وی با تاکید بر اینکه در ماه های اخیر سایر شقوق حمل و نقل به نسبت حمل و نقل هوایی از استقبال بیشتری از سوی مسافران مواجه شده است، تصریح کرد: دولت به ویژه سازمان هواپیمایی باید با نظارت بیشتر روند افزایش نرخ بلیت را رصد کرده و با تخلفات برخورد کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تصمیم سازمان هواپیمایی کشور مبنی بر ثابت نگه داشتن نرخ بلیت تا مهرماه، افزود: باید قبل از اظهارنظر در خصوص اثرگذاری این تصمیم بر وضعیت نرخ ها از کم و کیف مصوبه و قیمت های تعیین شده اطلاع حاصل کرد.

دولت تعدیل نرخ بلیت هواپیما را در دستور کار قرار دهد

مرادی با بیان اینکه اگر باز هم نرخ بلیت هواپیما به صورت یکسان و جزیی کاهش یابد تاثیرگذاری بر وضعیت صنعت هوایی کشور نخواهد داشت، تصریح کرد: اگر ثابت نگه داشتن نرخ ها با کاهش جزیی همراه شده باشد تاثیر منفی آن مشهود خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در سفرهای خارجی نیز دولت باید با توجه به عوارض خروج از کشور نسبت به تعدیل نرخ بلیت هواپیما اقدام کند، گفت: بی توجهی به این مهم می تواند تاثیر بسیار منفی بر صنعت گردشگری کشور داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه افزایش ۳ برابری قیمت بلیت هواپیما در ماه های اخیر سفرهای هوایی را به شدت کاهش داده است، افزود: دولت قبل از زمین گیر شدن صنعت هوایی در کشور باید تدابیر لازم را برای نرخ بلیت ها اتخاذ کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس با توجه به وظیفه نظارتی خود به موضوع گرانی بلیت هواپیما ورود خواهد داشت و با بررسی این مهم در کمیسیون عمران مجلس نتایج آن را به اطلاع مردم خواهد رساند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار