عصر خدماتتولید سالانه ۲.۵ میلیون فیلتر صافی دیالیز از سوی هلال احمر / تامین بیش از ۴۵ درصد نیاز بازار | عصر خدمات

دبیرکل جمعیت هلال احمر اعلام کرد

تولید سالانه ۲.۵ میلیون فیلتر صافی دیالیز از سوی هلال احمر / تامین بیش از ۴۵ درصد نیاز بازار

دبیرکل جمعیت هلال احمر از راه‌اندازی مجدد خط تولید فیلتر صافی دیالیز در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران خبر داد و گفت: این خط تولید می‌تواند سالانه ۲.۵ میلیون فیلتر صافی دیالیز تولید کند.

به گزارش عصر خدمات، محمودرضا پیروی در مراسم افتتاح خط تولید فیلتر صافی همودیالیز، گفت: راه‌اندازی مجدد این خط تولید کار بزرگ و بسیار ارزشمندی است. باید توجه کرد که بیماران کلیوی یکی از گروه بیمارانی هستند که در طول عمرشان ممکن است صدمات زیادی را متحمل شوند و زجر بسیار کشند. نهایتاً برخی از این بیماران به مراحل حاد بیماری رسیده و نیازمند دیالیز می‌شوند؛ به طوری که باید در طول زندگی‌شان همواره دیالیز شوند.

وی افزود: البته خوشبختانه با افزایش پیوند کلیه در کشور، شاهدیم که سلامتی به بخشی از بیماران کلیوی بازگشته، اما در برخی بیماران، پیوند کلیه پس می‌زند و بیمار مجددا نیازمند دیالیز است.

پیروی با بیان این که در دنیا ۱۰.۵ میلیون نفر بیمار نیازمند دیالیز وجود دارد، گفت: تعداد این بیماران در ایران ۳۱ هزار و ۵۰۰ نفر است که البته پیش‌بینی می‌شود این تعداد طی ۱۰ سال آینده به ۵۰ هزار نفر افزایش یابند. بنابراین راه‌اندازی مجدد خط تولید فیلترهای دیالیز همت بزرگی در سال رونق تولید بوده و بسیار ارزشمند است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: این خط تولید می‌تواند در ۲۴ ساعت، ۱۰ هزار فیلتر صافی دیالیز و در سال ۲.۵ میلیون فیلتر صافی دیالیز تولید کند که بیش از ۴۵ درصد از سهم بازار را هم تامین می‌کند. بر همین اساس برای همه کسانی که قدم در راه افتتاح مجدد این خط تولید گذاشتند آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم بیماران دیالیزی هم سلامتی خود را بازیابند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار