عصر خدماتافزایش ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در جنوب تهران در سال ۹۹ | عصر خدمات

افزایش ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در جنوب تهران در سال ۹۹

معاون درمان وزارت بهداشت از راه اندازی ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در جنوب تهران تا پایان خرداد سال آینده خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، قاسم جان بابایی در مراسم بزرگداشت روز جهانی پوشش همگانی سلامت گفت: در حال حاضر یکی از چالش‌های ما در حوزه سلامت و درمان این است که بیمارستان‌های ما مردم محور نیستند که باید به این سمت حرکت کنیم و نیازمند اصلاحاتی هستیم.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت تغییراتی در توزیع تخت‌ها انجام شده است گفت: ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان خرداد ماه در جنوب تهران به بهره‌برداری می‌رسد، باید توجه کرد که شاخص تخت در برخی از این مناطق نیم و نزدیک به صفر بوده است و داریم این مشکلات را رفع می‌کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: در قالب طرح تحول سلامت ۲۵۰ کلینیک ویژه به بهره‌برداری رسید که این اقدامات هزینه‌های سلامت را کاهش می‌دهد. همچنین یکی از اقدامات خوبی که اخیرا آغاز شده بحث آموزش مدیران بیمارستانی است.

وی گفت: اعتباربخشی و حضور ۱۰۰ ارزیاب برای اعتباربخشی در حال انجام است و تلاش می‌کنیم که بحث کیفیت را هم در اعتباربخشی ببینیم.

جان‌بابایی با بیان اینکه تاکنون ۶۰۰ گایدلاین تدوین شده و نیمی از آن‌ها خرید راهبردی شده‌اند؛ به طوری که در حوزه‌هایی مانند داروهای گران قیمت اجرا می‌شوند تاکید کرد: همچنین ۴۰۰ بیمارستان از ۶۰۰ بیمارستان ما اسنادشان را به صورت الکترونیکی برای بیمه می‌فرستند.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار