عصر خدماتقیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ | عصر خدمات

قیمت طلا؛

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۶/۰۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۲۰۹ دلار و ۴ سنت رسید.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار در برابر یوان کاهش یافته و موجب گرانتر شدن طلا برای خریداران چینی شده است، قیمت فلز زرد پس از رسیدن به بالاترین رقم ۲ هفته اخیر در جلسه گذشته، امروز با کاهش مواجه بود.

بانک مرکزی چین امروز دستورالعمل روزانه خود در زمینه تعیین نرخ یوان را به بالاترین رقم خود در طی نزدیک به ۱۵ ماه گذشته رساند و این موجب افزایش تقاضا برای دلار شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۰۹ دلار و ۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز به بالاترین رقم از ۱۳ اوت یعنی ۱۲۱۲ دلار و ۳۸ سنت رسیده بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۲۱۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندای سنگاپور گفت: «با توجه به نگرانی بازارها از افزایش ارزش یوان چین، روند کاهشی ارزش دلار متوقف شده است. بازار همچنان تا حدی نگران تضعیف ارزش دلار است.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، پس از رسیدن به پایین ترین رقم بیش از ۳ هفته گذشته، امروز ۰٫۱ درصد رشد داشت.

در حالی که اختلافات تجاری بین المللی و بحران ارزی ترکیه موجب کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا و هجوم سرمایه گذاران به بازار دلار شده است، قیمت فلز زرد از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۷ درصد کاهش یافته است.

اما پس از انتقاد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از فدرال رزرو به دلیل افزایش نرخ بهره در شرایطی که دولت برای تحریک رشد اقتصادی تلاش می کند، روند افزایش ارزش دلار کند شد و همین مسئله سبب شد تا قیمت فلز زرد پس از رسیدن ب رقم ۱۱۵۹ دلار و ۶۰ سنت در روز ۱۶ اوت، روندی ترمیمی به خود بگیرد.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار