عصر خدماتتکمیل و ارتقای شبکه ارتباطی روستاهای ایلام تا پایان امسال | عصر خدمات

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات ایلام خبر داد:

تکمیل و ارتقای شبکه ارتباطی روستاهای ایلام تا پایان امسال

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات ایلام از تکمیل و ارتقای شبکه ارتباطی روستاهای ایلام تا پایان امسال خبر داد و گفت: اشتغال از مهمترین اهداف این طرح است.

به گزارش عصر خدمات، عباس بیرامی  با اشاره به توسعه مناطق روستایی که از مهمترین اهداف وزارت ارتباطات است، گفت: با هدف توسعه اشتغال در روستاها به خصوص روستاهای هدف گردشگری، تکمیل و ارتقای شبکه ارتباطی این مناطق در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: با همکاری شرکت مخابرات ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری در استان انجام می شود.

وی گفت: در حال حاضر اجرای ۱۲۲ کیلومتر فیبرنوری روستایی آغاز شده و تاکنون بیش از ۲۳ کیلومتر آن اجرا و با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال امیدواریم پروژه تکمیل شود.

وی افزودند: توسعه شبکه فیبرنوری و پروژه طرح خدمات عمومی اجباری (USO) در روستاها،  از پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان بوده که ضروری است درصد تحقق پروژه های فوق توسط واحدهای مسئول  پیگیری و گزارش شود.

بیرامی با اشاره به اهمیت تحقیقات و پژوهش در روند توسعه گفت: با امضاء تفاهم نامه بین مرکز تحقیقات مخابرات ایران و پارک علم و فناوری استان ایلام زمینه برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان و جوانان نخبه و صاحب ایده و دانشگاهی در زمینه ICT فراهم  شده است.

 

 

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار