عصر خدماتاقدام به نصب ایستگاه هواشناسی وسنجش غلظت هوا در آرادکوه ظرف۱۰روز | عصر خدمات

شهرداری تهران ملزم است؛

اقدام به نصب ایستگاه هواشناسی وسنجش غلظت هوا در آرادکوه ظرف۱۰روز

استاندار تهران گفت: شهرداری تهران مکلف شد ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به نصب ایستگاه هواشناسی و دستگاه سنجش غلظت آلایندگی هوا در آرادکوه اقدام کند.

به گزارش عصر خدمات، انوشیروان محسنی بندپی صبح چهارشنبه در شصت و چهارمین جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان تهران بر الزام شهرداری تهران به نصب ایستگاه هواشناسی و دستگاه سنجش غلظت هوا در آرادکوه تاکید کرد.

محسنی بندپی افزود: امسال از ۱۱ آذر شاهد متصاعد شدن  بوی نامطبوع   ناشی از گاز  so۲ که در ری ۲۴۰ برابر و در تهران ۳۳ برابر بیش از حد مجاز وجود داشت، بوده ایم.

استاندار تهران گفت: در اولین اقدام برای رفع این بو  گاز را به کارخانه سیمان ری متصل  کردیم.

وی در ادامه بیان داشت: در روزهای اخیر افزایش  رطوبت تهران به میزان ۸۰ درصد است و  ترکیب  بوی گاز مازوت کارخانه سیمان ری باعث استشمام این بو در تهران می شود.

مخسنی بند پی با بیان اینکه با وزش باد مخالف   در تهران  این بو حداکثر تا مناطق مرکزی شهر تهران استشمام می شود افزود: شهرداری تهران  مکلف شد ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به نصب   ایستگاه هواشناسی و دستگاه سنجش غلظت آلایندگی هوا  در آرادکوه اقدام کند.

استاندار تهران اظهار داشت: به گفته کارشناسان محیط زیست غیر از کارخانه سیمان ری  برخی آلایندگی های   صنایع  می تواند در  منشا این بو دخیل  باشند.

وی گفت: سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که گاز ترکیبی از مرکاپتان ها بود و امسال البته رطوبت بالا و افزایش غلظت  وعدم سکون هوا سه عامل   متصاعد شدن این بو در تهران بود.

 

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار