عصر خدماتهلال احمر بیش از ۱۱۰ نوع عصاره و فرآورده گیاهی دارویی تولید می‌کند | عصر خدمات

هلال احمر بیش از ۱۱۰ نوع عصاره و فرآورده گیاهی دارویی تولید می‌کند

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سهـا جیسـا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید بیش از ۱۱۰ نوع عصاره و فرآورده گیاهان دارویی برای تولید محصول نهایی در صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی کشور توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، جعفر سجودی روز یکشنبه  در پاسخ به این سوال که اکنون چه تعداد مجوز برای تولید عصاره گیاهان دارویی و انواع دمنوش های گیاهی از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت برای شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا صادر و تایید شده، عنوان کرد: اکنون کارخانه سها جیسا با اخذ بیش از ۲۰۰ پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو، تولید ۱۱۲ نوع فرآورده گیاهی با قابلیت کاربرد در صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی را در دستور کار قرار دارد و در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان عصاره گیاهی در کشور بوده و شرکت های معتبری از جمله داروگر، تولید دارو، پاکسان، داروسازی رازک، گل دارو و نظایر آن از عمده ترین مشتریان این شرکت است.

وی گفت: طبیعتاً این عصاره ها باید در اختیار صنایع دارویی و غذایی کشور قرار گیرد. در واقع اولویت نخست ما این است که محصولات و فرآورده های گیاهی تولید شده در سها جیسا به شرکت داروسازی سها که هر ۲ شرکت وابسته به سازمان تدارکات پزشکی هستند منتقل و بخش اعظم این عصاره ها تبدیل به محصول نهایی با برند سها شوند.

شرکت کشت و صنعت و فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر سال ۱۳۸۲ در شهرک صنعتی سلمان شهر مازندران به بهره برداری رسید و چهار نوع عصاره گیاهی شامل، عصاره‌های هیدروالکلی، پروپلین گلایکولی، روغنی و عصاره‌های خشک در این شرکت تولید می‌ شود.

عصاره های غلیظ، عصاره های هیدرو گلیسیرینه، عصاره های آبی، دمنوش های گیاهان دارویی، پمادهای گیاهی و قرص های گیاهی از دیگر محصولات تولیدی شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان داروئی سها جیسا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر است.

 

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار