عصر خدماتآغاز طرح راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان | عصر خدمات

آغاز طرح راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

طرح راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان با اجرای مانور بزرگ دستگاه های امداد و نجات جاده ای این استان آغاز شد.

به گزارش عصر خدمات، و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، ایوب کرد در این مراسم اظهار داشت: طرح راهداری زمستانی توسط ۵۳۰ نیروی متخصص راهداری و ۲۳۹ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در قالب ۳۰ اکیپ ثابت و سیار از امروز آغاز و تا ۲۵ اسفند ماه ادامه دارد.

وی افزود: راهداران با تمام توان روان سازی ترافیک، سهولت تردد رانندگان و مسافران را فراهم و امدادرسانی و افزایش ایمنی جاده‌ای در تمام مسیرها را بر عهده دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان بلوچستان از تجهیز ۱۶ راهدار خانه استان برای خدمات رسانی به مسافران خبر داد و گفت: امسال ۴۰۰ تن شن و ماسه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان تهیه شده است.

کرد طول راه‌های تحت پوشش برای طرح زمستانه در سیستان و بلوچستان را بیش از ۱۱ هزار کیلومتر ذکر کرد و افزود: ارائه خدمات مطلوب به هموطنان، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه‌ها، ابنیه و تأسیسات موجود در محورهای ارتباطی از اهداف اجرای طرح راهداری زمستانی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه حفظ ارتباطات و تداوم جریان پیوسته شبکه حمل و نقل جاده‌ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: با توجه به اینکه کوچک‌ترین اختلال در محورهای مواصلاتی صدمات جبران ناپذیری را به طور مستقیم و غیر مستقیم بر پیکره اقتصاد وارد می‌کند برنامه ریزی های مربوط به راهداری با هدف حفظ ایمنی و جریان پیوسته ترافیک در زمستان مهم بوده و از حساسیت خاصی برخوردار است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان توصیه کرد: رانندگان در شرایط بحرانی و ناپایدار جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز و قبل از انجام سفر از طریق سامانه ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند و در هنگام سفر علاوه بر اطمینان از انجام کنترل‌های فنی وسیله نقلیه تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

گفتنی است، در مانور بزرگ دستگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان، علاوه بر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، سایر دستگاه‌ها و ارگان‌های ذیربط از جمله اورژانس، هلال احمر و پلیس راه شمال فرماندهی انتظامی استان نیز شرکت داشتند.

 

 

 

منبع: مهر

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار