عصر خدماتآماده باش ۲۰ پایگاه‌ هلال احمر در طرح امداد و نجات زمستانه مرکزی | عصر خدمات

معاون هلال احمر استان مرکزی عنوان کرد؛

آماده باش ۲۰ پایگاه‌ هلال احمر در طرح امداد و نجات زمستانه مرکزی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی از آماده باش ۲۰ پایگاه‌ امداد و نجات ثابت و سیار بین شهری هلال احمر در طرح امداد و نجات زمستانه این استان خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، مراد حیدری  پیرامون عملیات امداد و نجات زمستانه اظهار داشت: طرح امداد و نجات زمستانه از ۲۰ آذرماه آغاز شده است و تا ۲۹ اسفند ماه سال جاری ادامه دارد.

وی ادامه داد: در طرح امداد و نجات زمستانی جمعیت هلال احمر ۲۰ پایگاه امدادی ثابت، موقت و سیار بین شهری و ۸ پایگاه نیز در مناطق حادثه‌خیز و برف‌گیر استان مستقر هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی افزود: ۲۰۰ نفر از نیروهای جمعیت هلال احمر استان در این ۲۰ پایگاه به ارائه خدمات امدادی در طرح امداد و نجات زمستانی می‌پردازند.

حیدری گفت: در این پایگاه‌ها ۱۰ آمبولانس و ۱۰ خودرو نجات مستقر است.

وی با اشاره به فعالیت تیم کشیک در ۱۲ شعبه هلال احمر استان گفت: در خود شعب دو تیم ۳۰ نفره واکنش سریع با کسب آموزش‌های لازم وجود دارد به طوری یک تیم در مرکز استان و یک تیم هم در شهرستان‌های استان مستقر است و آماده ارائه خدمات در این طرح می‌باشند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی اظهار کرد: تمامی اقلام اضطراری شامل نان، خرما، آب معدنی، بیسکوئیت و… تأمین و به پایگاه‌های امداد و نجات استان تحویل شده است.

حیدری گفت: خط ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر استان به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی بیان کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر، هفته گذشته کار گروه امداد و نجات با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار شد و مقرر گردید دستگاه‌های اجرایی تمامی تجهیزات مورد نیاز در سیلاب از جمله موتور پمپ، ماشین آلات و… را اعلام کنند.

وی افزود: همچنین مقرر شد، نقاط حادثه خیز وقوع سیل را نیز شناسایی کنند تا برای اسکان افراد هم محدوده‌ای مشخص شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مرکزی عنوان کرد: ۱۶ قلم از اقلام امدادی مورد نیاز در انبارهای امدادی استان مرکزی دپو شده است

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار