عصر خدماتپرداخت عوارض در آزاد راه «قزوین- کرج» به صورت پیمایشی می‌شود | عصر خدمات

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین:

پرداخت عوارض در آزاد راه «قزوین- کرج» به صورت پیمایشی می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: آزادراه «قزوین- کرج» پایلوت اجرای طرح دریافت عوارض به اندازه طول مسافت طی شده خواهد بود.

به گزارش عصر خدمات، ابراهیم مبارک قدم اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح الکترونیکی کردن دریافت عوارض در برخی از آزادراه‌های کشور که آزادراه‌های قزوین کرج و قزوین زنجان در استان قزوین را نیز شامل می‌شود، دریافت عوارض به صورت پیمایشی مد نظر قرار گرفت.

مبارک قدم با اشاره به پیگیری‌های استاندار و نمایندگان مجلس و درخواست‌های مکرر مردم و اهالی محمدیه و مهرگان عنوان کرد: نظر بر این بود که در صورت عدم امکان جابجایی گیت، لازم است که تعرفه دریافت عوارض بر اساس طول پیمایش محدوده مورد نظر محاسبه و اعمال شود.

وی اضافه کرد: معاونت ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در راستای حفظ شأن و کرامت مردم، کاهش ترافیک و کاهش مصرف سوخت، کاهش تصادفات در محل ایستگاه‌های اخذ عوارض نقدی، کاهش آلودگی محیط زیست، شفافیت در میزان وصول عوارض، استیفای حقوق دولت، مردم و سرمایه گذاران پروژه‌های آزادراهی و نهایتاً حرکت در مسیر افزایش عدالت اجتماعی، اقدام به اجرای سیستم اخذ الکترونیکی عوارض در آزاد راه‌های کشور کرده است.

مبارک قدم گفت: از طرفی مسیر ارتباطی جهت تردد اهالی مهرگان به قزوین با عبور از آزاد راه قزوین تهران میسر می‌باشد که با توجه به قرار گرفتن گیت های عوارضی آزادراه در این محدوده اهالی آن جهت پیمایش مسیر به طول ۱۰ کیلومتر، عوارض کل مسیر را پرداخت می‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان ادامه داد: متعاقب موافقت مقام عالی وزارت با اجرای اخذ الکترونیکی عوارض در آزادراه‌های کشور به صورت پیمایشی و بر اساس میزان مسافت پیموده شده از سوی خودروها و همچنین توجه معاون آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، اجرای این طرح در آزادراه قزوین کرج به صورت پایلوت در دستور کار قرار گرفت تا در آینده نزدیک اخذ الکترونیکی عوارض به صورت پیمایشی اجرا شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: ما به شدت پیگیر این موضوع از طریق متولیان ذیربط هستیم تا حداقل مسیر ۱۵ کیلومتری قزوین – محمدیه هر چه زودتر تحت پوشش این طرح قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر دستورالعمل نحوه اعمال تخفیف برای کاربران دائمی در شبکه آزادراهی کشور به شرکت سامانه پرداخت‌های نوین در آزاد راه‌های کشور به منظور اعمال در سیستم ابلاغ شده است.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار