عصر خدماتپرداخت کمک هزینه مدارس اجباری نیست/برخورد با مدیران خاطی | عصر خدمات

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

پرداخت کمک هزینه مدارس اجباری نیست/برخورد با مدیران خاطی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه پرداخت کمک هزینه مدارس اجباری نیست، گفت: با مدیرانی که اولیای دانش آموزان را مجبور به پرداخت این هزینه کنند برخورد می شود.

به گزارش عصر خدمات، احمد اسکندری نسبت  در خصوص شهریه مدارس اظهار کرد: این مساله بر اساس نوع مدارس متفاوت است و حدود هزار مدرسه در شهر کرمان فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: مدارس خاص شامل نمونه دولتی، سمپاد، شاهد و هیئت امنایی بر اساس دستور عمل ساعاتی بیشتر از ساعات موظفی در قالب ساعت فوق برنامه کار می‌کنند که بابت این خدمت مبلغی دریافت می‌شود.

اسکندری نسب عنوان کرد: در مدارس عادی هزینه بیمه و کتاب‌ها پرداخت می‌شود و اولیای دانش آموزان در صورت تمایل و رضایت برای کمک به مدرسه می‌توانند مبلغی را پرداخت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: از سال ۹۰ و ۹۱ که بحث تحریم‌ها شدت گرفت دولت کمتر توانست در بحث سرانه‌های دانش آموزی کمک کند به همین دلیل مدیران برای اداره مدرسه مجبورند از افراد دارای تمکن کمک بگیرند.

وی گفت: مدیران تحت هیچ شرایطی اجازه ندارند برای دریافت کمک هزینه از افراد فاقد تمکن مالی اصرار کنند. در بسیاری از مدارس هزینه بیمه، کتاب، پوشاک و لوازم التحریر توسط همکاران فردی و افرادی که در این زمینه‌ها کمک می‌کنند، پرداخت می‌شود.

اسکندری نسب ادامه داد: همچنین تذکر داده شده که مدیران پرداخت کمک هزینه را برای هیچ دانش آموزی اجباری نکنند. در صورت مشاهده چنین مواردی به صورت جدی با آن مدیر برخورد می‌شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار