عصر خدماتصدور ۶ هزار و ۱۴۲ گواهینامه مهارت آموزی در ایلام | عصر خدمات

صدور ۶ هزار و ۱۴۲ گواهینامه مهارت آموزی در ایلام

سرپرست اداره آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام از صدور شش هزار و ۱۴۲ گواهینامه مهارت آموزی از ابتدای سال تاکنون در ایلام خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، علی رشیدی اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰ هزار و ۵۵۱ نفر در چهار رشته صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر زیر نظر اداره کل فنی و حرفه‌ای استان به آموزش مشغول بوده‌اند

وی افزود: در ۹ ماهه ابتدای سال جاری، جمع کل ساعات آموزش تمام متقاضیان گواهینامه فنی و حرفه‌ای برابر است با بیش از دو میلیون و ۲۴ هزار و ۷۰۹ ساعت، که برای آموزش ۲۲۵ حرفه آموزشی و ۳۴۵ دوره آموزشی ارائه داده‌ایم.

سرپرست اداره آموزش و پژوهش فنی‌وحرفه‌ای ایلام با بیان اینکه همکاری خود را با آموزش و پرورش استان حفظ کرده‌ایم گفت: طبق قراردادهای منعقد شده، ۵۵۶ دانش‌آموز رشته کارودانش در حال کسب مهارت در بیش از ۲۸ حرفه از فنی‌وحرفه‌ای هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون به تعداد شش هزار و ۱۴۲ نفر بعد از طی مراحل آزمون تعیین صلاحیت، موفق به کسب گواهینامه مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای شده‌اند.

رشیدی تصریح کرد: برای کاهش تصدی‌گری و تقویت بخش خصوصی قسمتی از آموزش‌های خود را به آموزشگاه‌های آزاد واگذار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این آموزشگاه‌ها از ابتدای سال تاکنون توانسته‌اند به شش هزار و ۳۷ نفر از هم استانی‌ها آموزش ارائه دهند که جمع کل ساعات آموزشی برای تمامی آن‌ها بیش از ۱ میلیون ساعت بوده است.

 

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار