عصر خدماتارائه خدمات به بیماران نادر بدون بیمه بررسی می‌شود | عصر خدمات

ارائه خدمات به بیماران نادر بدون بیمه بررسی می‌شود

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: آن دسته از خدمات و داروهای مورد نیاز افراد مبتلا به بیماری نادر که تحت پوشش بیمه قرار ندارند، با پیشنهاد سازمان‌های مردم نهاد مثل بنیاد بیماری‌های نادر و بررسی در معاونت درمان وزارت بهداشت، در شورای عالی بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش عصر خدمات، سید سجاد رضوی درباره پوشش بیمه خدمات بیماران نادر افزود: برای بیماری‌های نادر یک سند ملی تدوین شده که باید مورد تایید مراجع ذیصلاح قرار بگیرد.

وی ادامه داد: البته بسیاری از خدمات مربوط به بیماران نادر و داروهای مصرفی آنها تحت پوشش بیمه قرار دارد، اما تعدادی از خدمات و داروهایی که تحت پوشش بیمه نیست، باید مطرح شده و هزینه اثربخشی آنها مورد بررسی قرار بگیرد.

به گفته رضوی، هزینه اثربخشی خدمات و داروهای مورد نیاز بیماران نادر در شورای عالی بیمه سلامت بررسی شده و هر کدام که به نفع بیمار بوده و موثر باشد، در هزینه‌های بیمه‌ها در نظر گرفته شده و خدمات مربوطه تحت پوشش قرار می‌گیرد.

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: سازمان‌های مردم نهاد مثل بنیاد بیماری‌های نادر می‌توانند خدمات مختلف مورد نیاز بیماران نادر را مطرح کرده و به وزارت بهداشت پیشنهاد دهند تا پس از تایید معاونت درمان، در شورای عالی بیمه سلامت بررسی شود.

تعداد بیماری‌های نادر شناسایی شده در ایران به ۳۳۲ نوع بیماری رسیده و حدود ۴ هزار و ۷۵۰ نفر تحت پوشش بنیاد بیماری‌های نادر ایران قرار دارند.

از هر هزار نفر، ۲ نفر به بیماری نادر مبتلا می‌شود و با فرهنگسازی، غربالگری، شناسایی و جلوگیری از تولد بیمار نادر با اقداماتی مثل افزایش آگاهی می‌توان مانع شیوع این بیماری‌ها شد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار