عصر خدماتثبت الکترونیکی دادخواست کارگران در سامانه جامع روابط کار از این هفته | عصر خدمات

ثبت الکترونیکی دادخواست کارگران در سامانه جامع روابط کار از این هفته

معاون روابط کار از ثبت الکترونیکی دادخواست کارگران در سامانه جامع روابط کار در این هفته خبر داد و گفت: با تصویب قانون جامع بیمه بیکاری و تبدیل آن به صندوق بیمه بیکاری می توانیم با گردش مالی و تامین هزینه ها فعالیت های درآمدزایی داشته باشیم.

به گزارش عصر خدمات، حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزارت کار با اشاره به اینکه از این هفته تمامی حوزه های معاونت روابط کار به ویژه بخش بیمه بیکاری در ۲۳ استان کشور از طریق سامانه جامع روابط کار ثبت و پذیرش دادخواست ها به صورت الکترونیکی انجام می شود گفت:هدف از اجرای  قانون بیمه بیکاری صیانت از نیروی کار است.

شاکرمی با اشاره به سند کار شایسته گفت: مصوبات کار شایسته دارای هفت نماگر و شاخص در زمینه های عدالت اجتماعی، گفت و گوی سه جانبه، آزادی انجمن ها و .. است که  ۳ مورد از این شاخص ها اعم از امنیت شغلی، عدالت و کرامت انسانی در ارتباط با بیمه بیکاری و حمایت های اجتماعی است لذا بر این اساس ضرورت دارد به این قانون به عنوان یک قانون بنیادین کار توجه جدی شود.

* ایجاد صندوق بیمه بیکاری با اصلاح قانون بیمه

معاون روابط کار گفت : از این هفته تمامی حوزه های معاونت روابط کار به ویژه بخش بیمه بیکاری در ۲۳ استان کشور از طریق سامانه جامع روابط کار ثبت و پذیرش دادخواست ها به صورت الکترونیکی انجام می شود .

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه قانون بیمه بیکاری در راستای ساختار اقتصادی  باید اصلاح شود افزود: در این راستا معاونت روابط کار باید با حذف محدودیت های ایجاد شده در دامنه شمول قانون بیمه بیکاری و تشکیل کمیته های تخصصی و جمع آوری پیشنهادات در قالب یک پیش نویس جامع بیمه بیکاری را تهیه و جهت تصویب به دولت و مجلس ارائه دهد. با تصویب یک قانون جامع بیمه بیکاری و تبدیل آن به صندوق بیمه بیکاری می توانیم با گردش مالی و تامین هزینه ها اقدامات و فعالیت های درآمدزایی داشته باشیم .

 

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار