عصر خدماتبررسی طرح ساماندهی دانشگاه تهران | عصر خدمات

بررسی طرح ساماندهی دانشگاه تهران

جلسه کمیسیون ماده پنج به ریاست حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران تشکیل شد.

به گزارش عصر خدمات، علی اشراقی درباره این جلسه گفت: بنا به تقاضای رئیس دانشگاه تهران که خواستار تشکیل جلسه ای با حضور اعضاء کمیسیون ماده پنج بود، طرح ساماندهی دانشگاه تهران (پردیس مرکزی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران) با حضور مسئولین مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج افزود: طرح مذکور که مرداد ۹۶ مجدداً به تصویب کمیسیون مـــــاده پنج رسیده بود، در جلسه اردیبهشت ۹۸ در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران مطرح و مقرر شده بود، محدوده ملاک عمل طرح، ساماندهی حریم درجه یک اثر ثبتی دانشگاه تهران در بخش شمالی محور انقلاب باشد و نیازهای توسعه فضایی دانشگاه با حفظ ضوابط میراث فرهنگی، محدود بر قطعاتی باشد که تا تاریخ این مصوبه به تملک کامل دانشگاه درآمده اند.
وی افزود: همچنین مقرر شده بود در سایر بخش ها رویکرد طرح، از تملک، تخریب و بازسازی توسط دانشگاه به پالایش عملکردی با جلب مشارکت مالکان و سرمایه گذاران تغییر یابد و مالکان در چارچوب ضوابط حریم درجه یک اثر ثبتی دانشگاه تهران و الزامات استقرار فعالیت بر اساس ملاحظات همجواری با دانشگاه تهران و بخشی نیز معطوف به حفظ جریان سکونت و خدمات پشتیبان، بنا احداث کنند.
اشراقی گفت: بر اساس تصمیم شورایعالی شهرسازی قرار شد در محدوده مصوب تغییری ایجاد نشده و ارتفاع مجاز جهت احداث بنا در حوزه پیرامون دانشگاه با توجه به ضوابط میراث فرهنگی ۱۲ متر از سطح معبر مجاور باشد.
وی گفت: پس از دریافت نظر رئیس دانشگاه تهران و مشاور و بحث و بررسی اعضاء، با توجه به مصوبه شورایعالی مبنی بر ارائه مجدد طرح ساماندهی حوزه پیرامون دانشگاه پس از تغییر اساسی رویکرد، به مشاوران و نمایندگان دانشگاه اعلام شد طرح را اصلاح کنند تا کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج به آن رسیدگی کند.
اشراقی افزود: هم چنین در این جلسه درباره طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ رایزنی شد.

وی گفت: این طرح که در آذر ۹۷ در کمیسیون ماده پنج مطرح شده بود در مرداد ۹۸ کلیات آن به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران رسیده و مقرر شده است شهرداری تهران طرح ویژه منطقه را با اخذ نقطه نظرات شورای اسلامی شهر تهران و اعمال اصلاحات مطابق مصوبه، حداکثر ظرف مدت دو ماه به تأیید کمیسیون ماده پنج شهر تهران برساند.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اشراقی تصریح کرد: با توجه به اینکه منطقه ۲۲ شهر تهران یکی از وسیع ترین مناطق شهری به وسعت حدود ۵۸۸۶ هکتار است که از شمال به ارتفاعات شهر ، از غرب به استان البرز، از شرق به رود دره کن و از جنوب به آزاد راه تهران- کرج محدود می شود، پس از دریافت گزارش رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران و مشاور تهیه کننده طرح مقرر شد، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضمن پیگیری جهت گرفتن نظر شورای اسلامی شهر تهران، پس از اعمال اصلاحات مطابق مصوبه شورایعالی و نقطه نظرات کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر، مراتب را به کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج ارئه کند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار