عصر خدمات۵۱ زیرسامانه روابط کار راه اندازی می شود | عصر خدمات

مدیرکل روابط کار وزارت تعاون:

۵۱ زیرسامانه روابط کار راه اندازی می شود

مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۵۱ زیرسامانه روابط کار برای تسریع در روابط کارگر و کارفرمایی راه اندازی می شود.

به گزارش عصر خدمات، کوروش یزدان صبح پنجشنبه در کارگاه آموزشی سامانه جامع روابط کار، تسریع در روند رسیدگی و پیگیری امور مربوط به روابط میان کارگر و کارفرما با راه اندازی سامانه جامع روابط کار را از اهداف برشمرد و افزود: ضروری است با دانش و علم روز با استفاده از ظرفیت‌های الکترونیکی در راستای ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف کوشا باشیم.

وی ادامه داد: از سویی دیگر، در سیاست‌گذاری‌ها و شناسایی آرای برتر و هیئت‌های برتر در کشور می‌توانیم از طریق این سامانه با رعایت مؤلفه‌های مختلف بپردازیم، لذا تمام این تسهیل گری، سرعت عمل و کیفیت کاردر بخش تبادل اطلاعات الکترونیکی و رسیدن این موضوع برای ما قابلیت احصا را در سامانه جامع روابط کار امکان پذیر می‌نماید.

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سوابق در پرونده الکترونیکی هم کارگران و کارفرمایان مادام العمر وجود دارد و مشکل مفقود شدن مدارک و با هر رویدادی و یا جابجایی فیزیکی ادارات و نقل مکان اسناد باوجود سامانه جامع روابط کار به دلیل الکترونیکی بودن حل خواهد شد.

یزدان بیان کرد: موضوع دیگری که برای ما اهمیت دارد و در نشست اخیری که مقام عالی وزارت با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی داشتند و خیلی هم مورد تاکید قرار گرفت، حضور نمایندگان تشکل‌ها در مراجع حل اختلاف است که با آغاز فعالیت سامانه جامع روابط کار در همه استان‌ها و ضرورت حضور و امضا الکترونیکی اعضا این مشکل را حل خواهد کرد و مدیران روابط کار و رؤسای هیئت‌ها باید در این زمینه اهتمام داشته باشند.

این مسئول با اشاره به اینکه سامانه جامع روابط کار، آغاز یک حرکت بسیار مطلوب و ارزنده‌ای است خاطرنشان کرد: قریب به ۵۱ زیر سامانه را در سامانه جامع روابط کار به کار خواهیم گرفت، و به محض تکمیل بحث آموزش، ۱۹ زیر سامانه‌ای که در حوزه اداره کل روابط کار و جبران خدمت، را رسماً در سطح کشور آغاز و اعلام کنیم.

وی در پایان گفت: راه اندازی سامانه جامع روابط کار را در استان‌ها پیگیری خواهیم کرد تا این سامانه به یک بلوغ و ظهور کامل برسد چرا که اعتقاد داریم اساس کار این سامانه بر شفافیت و سلامت اداری پایه گذاری شده است و قطعاً از بروز مشکلات مبتلا به در این حوزه جلوگیری خواهد کرد.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار