عصر خدماتهوای تهران امروز سالم است | عصر خدمات

هوای تهران امروز سالم است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط سالم است و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط کماکان ادامه داشته باشد.

به گزارش عصر خدمات، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که طی صبح امروز (۲۱ دی) با برقراری شرایط جوی مساعد و پراکندگی آلاینده‌ها با وجود ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، کیفیت هوا در محدوده سالم قرارگرفته است.هر چند در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا به محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس می‌رسد اما به‌تدریج با رشد ناپایداری روزانه و گاهی وزش باد در ساعات بعد ازظهر امروز، شاهد بهبود نسبی کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

در اواخر وقت امروز(۲۱ دی) با توجه به وزش باد و ناپایداری‌های جوی کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار می‌گیرد.

برقراری جو نسبتاً آرام همراه با کاهش دما تا ساعات اولیه فردا (۲۲ دی) سبب می‌شود که با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و به دنبال آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

طی روز نیز عدم وزش باد مؤثر تجمع آلاینده‌ها را به دنبال دارد و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی می‌ماند. در ساعات پایانی فردا نیز انباشت آلاینده‌ها و افزایش حجم ترافیک سبب کاهش کیفیت هوای بیشتر مناطق خواهد شد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۹۵ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۹۷ همچنان در شرایط سالم است.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار