عصر خدماتجهشی در تعداد مسافران مترو نداشته ایم/ رایگان شدن مترو در آلودگی هوا منوط به تصمیم ستاد مبارزه با آلودگی هوا است | عصر خدمات

جهشی در تعداد مسافران مترو نداشته ایم/ رایگان شدن مترو در آلودگی هوا منوط به تصمیم ستاد مبارزه با آلودگی هوا است

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، با بیان اینکه در برخی ایستگاه‌ها به علت شلوغی جمعیت و توقف مردم در لبه سکو قطار با احتیاط بیشتری وارد سکو می‌شود، گفت: در خصوص رایگان شدن مترو در زمان اوج گیری آلودگی هوا نیز تابع تصمیمات ستاد مبارزه با آلودگی هوا هستیم.

به گزارش عصر خدمات، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با بیان اینکه طبق بررسی‌های روزانه در هفته‌های اخیر افزایش یا جهشی در تعداد مسافران مترو رخ نداده است، گفت: آمار مسافران روزانه کنترل و برنامه ریزی‌های لازم نیز انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شلوغی در زمان پیک تردد‌ها همیشه وجود داشته است، افزود: در ساعات پیک تردد‌ها ورود مسافر به یک باره انجام می‌شود و در تمامی ایستگاه‌های تقاطی که در هسته مرکزی شهر هستند کندی حرکت رخ می‌دهد.

نوبخت با بیان اینکه در برخی ایستگاه‌ها به علت شلوغی جمعیت و توقف در لبه سکو قطار با احتیاط بیشتری وارد سکو می‌شود، تصریح کرد: در زمانی که قطار با کندی حرکت به علت ازدحام حمعیت مواجه می‌شود در زمان ترک ایستگاه نیز تاخیر رخ می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه خرابی قطار در مترو در هفته‌های اخیر گزارش نشده و تعداد واگن نیز کاهش نیافته است، گفت: علت برخی تاخیر‌ها در جابه جایی مسافران مترو افزایش جمعیت در ساعات پیک تردد است.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا در زمان اوج گیری آلودگی هوا باز هم مترو برای استفاده شهروندان رایگان خواهد شد یا خیر، افزود: مترو در خدمت شهروندان همیشه بوده و خواهد بود تا به آلودگی هوا و وضعیت هشداری نرسیم و در خصوص هزینه‌ها نیز تابع تصمیمات ستاد مبارزه با آلودگی هوا هستیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، یادآور شد: همه باید از مترو استفاده کنند تا به این ترتیب آلودگی هوا روند نزولی داشته باشد و مترو نیز ملزم به بهبود شرایط برای استفاده مردم از این ناوگان است.

 

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار