عصر خدماتخدمات هوایی به مناطق سیل زده جاسک و بشاگرد ادامه دارد | عصر خدمات

خدمات هوایی به مناطق سیل زده جاسک و بشاگرد ادامه دارد

استاندار هرمزگان گفت: ارائه خدمات به صورت هوایی و با استفاده از بالگرد در مناطق سیل زده شهرستان‌های جاسک و بشاگرد ادامه دارد و کالاها و مایحتاج مورد نیاز مردم این مناطق از این طریق در اختیار آنها قرار می گیرد.

به گزارش عصر خدمات، فریدون همتی شامگاه یکشنبه پس از بازدید به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از روستاها و مناطق سیل زده شهرستان‌های جاسک و بشاگرد در شرق هرمزگان، اظهار داشت: در این بازدید مقرر شد که ساخت یک پل موقت و به موازات آن ساخت یک پل دائمی بر روی رودخانه جگین در شهرستان بشاگرد به سرعت آغاز شود تا مردم روستاهای این منطقه بتوانند به راحتی تردد داشته باشند.

وی افزود: همچنین در راستای تسریع در احداث جاده های روستایی در بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد، دستوراتی از سوی وزیر راه و شهرسازی صادر شد.

همتی خاطرنشان کرد: تمامی مجموعه ها و دستگاه‌های اجرایی از جمله نیروهای سپاه، ارتش، هلال احمر، بسیج و گروه‌های مردمی برای امدادرسانی و ارائه خدمات به سیل زدگان پای کار آمدند و خدمات رسانی همچنان با قوت ادامه دارد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: با برآورد خسارتی که صورت گرفته و گزارش آن به وزارت کشور و هیأت دولت ارائه می‌شود، تلاش می‌کنیم به سرعت روند جبران خسارت های ناشی از سیل در شرق هرمزگان و بازسازی خانه‌های آسیب دیده و سایر تأسیسات و زیرساخت ها آغاز شود.

وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده رییس جمهوری روز یکشنبه به منظور بازدید از روستاهای سیل زده جاسک وبشاگرد به هرمزگان سفر کرده‌ است.

به دنبال بارندگی‌های اخیر مناطق روستایی «کش تخت»، «تجَک»، «بن نر»، «اشکان»، «گوهران»، «امام آباد صحرا»، «احمد آباد»، «سردشت»، «مُلکن»، «بندبارک»، «درگاه» و«پاهتک» در بشاگرد دچار سیل و آبگرفتگی شدند.

روستای کش تخت با ۲۲۵ نفر و تجک با ۲۰۵ نفر آسیب دیده بیشترین خسارت را از سیل اخیر متحمل شده‌اند.

همچمنین در پی بارندگی و سیل روز جمعه و شنبه ۲۰ و ۲۱ دیماه جاری تمامی راه‌های روستایی بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد بسته شد و خدمات رسانی توسط بالگردهای سپاه و هلال احمر انجام می‌شود.

به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند و خسارت بسیاری به خانه‌های روستایی، تاسیسات آبرسانی وبرق، ابنیه و جاده‌ها درمنطقه جاسک و بشاگرد وارد شده است.

طبق اعلام معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان، دربرآورد اولیه تاکنون سیل ۱۲هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به زیرساخت‌ها وبخش‌های مختلف شهرستان‌های جاسک و بشاگرد خسارت وارد کرده است.

شهرستان جاسک و بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده‌اند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار