عصر خدماتادغام طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" در نظام شبکه بهداشتی و درمانی کشور | عصر خدمات

ادغام طرح “هر خانه یک پایگاه سلامت” در نظام شبکه بهداشتی و درمانی کشور

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر، سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی به جای خانه‌های بهداشت، از خانواده‌ها آغاز می‌شود که ابتکار جدید وزیر بهداشت است.

به گزارش عصر خدمات، علیرضا رییسی در مراسم بررسی روند اجرای طرح “هر خانه یک پایگاه سلامت” که با حضور وزیر بهداشت در مرکز جامع خدمات سلامت زنده یاد مهرپرور کاشان برگزار شد، اظهار کرد: طرح “هر خانه یک پایگاه سلامت” کمتر از سه ماه در کشور آغاز شده که ایده آن مربوط به دکتر نمکی وزیر بهداشت است و هر کجا در مجامع بین المللی و سازمان جهانی بهداشت این طرح را مطرح کردیم، مورد شگفتی و نگرانی آنها می شود که آیا اجرای آن، امکان پذیر است یا خیر و پس از بازدید از روند اجرایی آن، اطمینان دارم که این طرح با قدرت اجرا می شود.

وی گفت: گزارشی از وضعیت اجرای آزمایشی این طرح در سه استان اصفهان، قزوین و سمنان قرار است در اسفندماه امسال تهیه شود. بازدید میدانی و حضور وزیر بهداشت در مراکزی که اجرای این طرح را بر عهده دارند، بسیار مهم و نشان از عزم وزارت بهداشت در استمرار این طرح است.

رئیسی افزود: مردم ایران بسیار قدردان و با ظرفیت بالا برای ارتقای سلامت هستند. نمونه آن، مشارکت بسیار بالای مردم در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در کشور بود که نشان داد مردم به حوزه سلامت، اعتماد دارند چون برآورد می کردیم که حدود ۲۰ میلیون نفر از ۳۸ میلیون نفر در گروه‌های هدف، در این طرح ملی مشارکت کنند اما حدود ۳۱ میلیون نفر برای سنجش و کنترل فشارخون، مراجعه کردند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار