عصر خدماتبرنامه‌ریزی جهت ساخت خطوط ۸ تا ۱۱ مترو آغاز شد | عصر خدمات

برنامه‌ریزی جهت ساخت خطوط ۸ تا ۱۱ مترو آغاز شد

مدیرعامل شرکت مترو تهران از آغاز مراحل انتخاب مشاور خطوط 8 تا 11 مترو تهران خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران در مورد ساخت مترو خط ۸ تا ۱۱ اظهارداشت: مراحل انتخاب مشاور ذی‌صلاح به منظور انجام مطالعات امکان سنجی احداث خطوط ۸ تا ۱۱ مترو تهران آغاز شده است. ‌

وی افزود: هدف از توسعه خطوط مترو در افق ۱۴۲۰ پوشش کل مناطق ۲۲ گانه پایتخت و همچنین ایجاد شبکه و به هم پیوستگی خطوط ساخته شده و خطوط در دست احداث با ایجاد ایستگاه‌های تبادلی است.

 مدیرعامل شرکت مترو تهران خاطرنشان کرد:  در حال حاضر از مجموع ۲۹۷ کیلومتر خطوط ۱ تا ۷ ، ۲۳۴ کیلومتر ساخته شده و از مجموع ۱۷۵ ایستگاه در خطوط مذکور، ۱۲۵ ایستگاه به بهره برداری رسیده است. مطالعات اولیه برای توسعه خطوط مترو به ۱۱ خط، نشان می‌دهد که ۱۲۳ ایستگاه جدید در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. از سوی دیگر طول خطوط شبکه در حال تکمیل فعلی به ۱۵۰ کیلومتر افزایش می‌یابد.

امام گفت: در این صورت مجموع طول خطوط مترو به حدود ۴۴۷کیلومتر می‌رسد و این امر البته جدا از خطوط سریع السیر یا اکسپرس و خطوط مترو سبک است.

وی با اشاره به این که ساخت خط ۱۰ به لحاظ اجرا در اولویت قرار دارد، گفت: این خط با۴۲ کیلومتر طول از انتهای بزرگراه‌های شهید باقرب و شهید بابایی آغاز و به سمت مسیر بزرگراه های شهید چمران، آیت الله هاشمی رفسنجانی، شهید همت و نیز وردآورد امتداد می‌یابد.

امام با اشاره به محدوده عبور ۳ خط جدید دیگر خاطرنشان کرد: خط ۸ از مسعودیه، بزرگراه بعثت، قلعه مرغی، بزرگراه‌های شهید کاظمی، یادگار امام(ره)،آیت الله حکیم و شهید سپهبد قاسم سلیمانی(رسالت) تا خیابان سرسبز، خط ۹ از دولت‌آباد، بزرگراه بسیج، پیروزب، نارمک، هنگام و بزرگراه شهید همت تا محدوده پارک جنگلی چیتگر و خط ۱۱ از پارک چیتگر ، مناطق ۱۸ تا ۲۱ وابن بابویه امتداد دارند.

گفتنی است؛ پیش بینی‌های اولیه حاکی از آن است که در افق ۱۴۲۰با احداث ۴ خط جدید مترو، ظرفیت بهره مندی روزانه با استفاده از این شبکه حمل و نقل عمومی ارزان قیمت، ایمن و سریع بیش از ۱۱.۵ میلیون سفر خواهد شد.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار