عصر خدماتخرید ۲۰ اتوبوس شارژی از درآمد ۵۹ میلیاردی املاک شهرداری تا آخر سال ۹۸ | عصر خدمات

عضو شورای شهر تهران خبر داد؛

خرید ۲۰ اتوبوس شارژی از درآمد ۵۹ میلیاردی املاک شهرداری تا آخر سال ۹۸

میرلوحی گفت: از درآمد حاصل از اجاره املاک شهرداری تهران، ۲۰ اتوبوس شارژی تا پایان سال خریداری خواهیم کرد.
به گزارش عصر خدمات، سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران  با اشاره به بخشی از املاک شهرداری تهران که در اختیار مدیران سابق و یا افرادی است که دیگر با شهرداری همکاری ندارند، گفت: بخش زیادی از این املاک فاقد اجاره نامه هستند و ما در تلاش هستیم تا همه این املاک را شناسایی کنیم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی از این املاک به ازای هزینه کسب پروانه ساخت به شهرداری واگذار شده‌اند، گفت: در مجموع ۱ هزار و ۹۰۴ ملک یا ۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی شهرداری تهران در اختیار بخش‌هایی غیر مرتبط با شهرداری است.

میرلوحی افزود: به تازگی درباره بازپس گیری ۱ هزار ملک که قرار بود در آن‌ها کارهای فرهنگی انجام شود، مذاکرتی صورت گرفته است و بررسی‌های اولیه نشان داده در بسیاری از آن‌ها فعالیت‌های فرهنگی انجام نمی‌شود.
او با بیان اینکه امسال ردیف بودجه‌ای را مصوب کردیم که اجاره معوقه آن‌ها هم دریافت شود، گفت: ۵۹ میلیارد تومان از ساکنان این املاک برای سال ۹۸ اجاره گرفتیم که با این پول می‌توان ۲۰ اتوبوس شارژی خرید و تلاش می‌کنیم که تا آخر امسال این کار انجام شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ارزش املاک به قدری بالاست که می‌توانیم بسیاری از بدهی‌های شهرداری را تسویه کنیم، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که می‌توانیم با ۴ هزار میلیارد تومان از فروش این املاک برای پروژه‌ها تعیین منابع مالی کنیم.

میرلوحی تأکید کرد: هیچ واحدی نباید در اختیار فرد یا موسسه‌ای باشد که شورا برای آن مصوبه‌ای ندارد.

منبع: باشگاه خبر نگاران جوان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار