عصر خدماتراه‌اندازی مرکز شبیه‌ساز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | عصر خدمات

راه‌اندازی مرکز شبیه‌ساز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از راه‌اندازی مرکز شبیه‌ساز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محمد مهدی صدوقی در مراسم رونمایی از دستگاه شبیه ساز جراحی آب مروارید که با تلاش محققان مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه صنعتی شریف محقق شده است، اظهار کرد: این دستگاه شبیه‌ساز جراحی آب مروارید دومین نمونه آن در دنیاست، همچنین دومین دستگاه شبیه‌سازی است که پس از میز الکترونیک تشریح توسط محققان دانشگاه ساخته شده و به مرحله تجاری‌سازی رسیده است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از این پس دستیاران چشم پزشکی پس از دریافت گواهینامه آموزش کار با دستگاه شبیه‌ساز، مجاز به انجام عمل جراحی واقعی خواهند بود.

وی با بیان اینکه مرکز شبیه‌ساز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه‌اندازی می شود، تصریح کرد: هدف ما این است که با ارتقای فناوری در بیشتر حیطه‌های پزشکی و جراحی، با هدف ارتقای مهارت پزشکان و جراحان و کاهش آمار خطاهای پزشکی و جراحی دستگاه‌های شبیه‌ساز را طراحی کنیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه وارد شدن آسیب کمتر به بیماران را حسن دیگر بکارگیری دستگاه‌های شبیه‌ساز دانست و گفت: بر این اساس پزشکان و دستیاران با تمرین و ممارست بیشتر با دستگاه‌های شبیه‌ساز برای حضور در فضای واقعی آمادگی بیشتری پیدا می‌کنند.

دکتر صدوقی در پایان با اشاره به آموزش دستیاران برای کار با دستگاه‌های شبیه‌ساز، گفت: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته شرایط برای حضور فارغ‌التحصیلان برای آموزش کار و جراحی با دستگاه شبیه‌ساز نیز فراهم شده است.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار