عصر خدماتتامین انواع ماسک‌های طبی توسط ۱۵ تولید کننده در کشور | عصر خدمات

تامین انواع ماسک‌های طبی توسط ۱۵ تولید کننده در کشور

اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای از تامین انواع ماسک‌های طبی توسط 15 تولیدکننده در سطح کشور خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، و بنابر اعلام وبدا، در اطلاعیه اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو آمده است:«این ماسک‌ها دارای پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو هستند.

سازمان بهداشت جهانی در شرایط شیوع بیماری‌های واگیر، استفاده از ماسک‌های طبی را برای عموم توصیه نمی‌کند و صرفا استفاده از آنها را برای کارکنان مراکز درمانی، افرادی که در تماس مکرر و مستقیم با بیماران آلوده هستند و برای بیماران مبتلا پیشنهاد می‌کند.

عموم مردم در صورت توصیه و تشخیص پزشک باید ازماسک‌های طبی استفاده کنند و جهت تهیه ماسک‌های معتبر می‌توانند به داروخانه‌های سطح کشور مراجعه کنند.

هیچکدام از ماسک‌ها اطمینان قطعی در عدم انتقال عفونت و یا ویروس را تضمین نمی‌کنند لذا، در شرایط شیوع بیماری‌ها، رعایت و افزایش بهداشت شخصی مانند شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم تماس دست‌ها با دهان، بینی و چشم و استفاده از دستمال کاغذی و نظیر آن در هنگام عطسه و سرفه بسیار موثر بوده و اکیدا توصیه می‌شود.»

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار