عصر خدماتدر دام ترفند کلاهبرداران رادیو تلویزیونی نیفتید | عصر خدمات

پلیس هشدار داد

در دام ترفند کلاهبرداران رادیو تلویزیونی نیفتید

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه شهروندان باید مراقب ترفندهای کلاهبرداران باشند، گفت: برنده شدن در مسابقات رادیو تلویزیونی یکی از ترفندهای مجرمان سایبری است.

به گزارش عصر خدمات، سرهنگ علی محمد رجبی اظهار کرد: برنده شدن در مسابقات رادیو تلویزیونی یکی از ترفندهای مجرمان سایبری است که کلاهبرداران با استفاده از این روش و با سوء استفاده از ضعف‌های آموزشی، از طریق برقراری تماس تلفنی با مخاطبان طعمه های خود را انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: افراد سود جو با انجام مهندسی خاص و جلب اعتماد برخی افراد خوش باور، با این ترفند قربانیان را به پای دستگاه عابر بانک کشانده و با انجام یک سری عملیات بانکی نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب مالی آنان اقدام می‌کنند و با این شیوه، فرد با دست خود وجوهاتی را به حساب مجرمان واریز می‌کند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: با اقدامات پیشگیرانه و آموزشی پلیس فتا و نیز همکاری مناسب رسانه ملی و خبرگزاری های رسمی کشور، سطح آگاهی و دانش شهروندان افزایش داشته و به استناد پرونده های ارجاعی از سوی مراجع قضائی به این پلیس، سطح وقوع این گونه جرایم کاهش چشمگیری یافته است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه اجرای طرح استفاده از رمز یک بار مصرف در تراکنش خریدهای اینترنتی سطح وقوع جرایم برداشت غیر مجاز را کاهش داده است، گفت: هموطنان گرامی می‌توانند با برقراری تماس با مرکز امداد و فوریت های سایبری از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش مجرمانه این افراد سود جو و کلاهبردار را اعلام کنند .

سرهنگ رجبی با بیان اینکه مراقب ترفندهای کلاهبرداران باشید و به تماس های ناشناس از مراجع غیر رسمی پاسخ ندهید، گفت: فراهم شدن امنیت نسبی در فضای مجازی نیازمند مشارکت و هوشیاری فعال هموطنان است.

بر اساس گزارش سایت پلیس، وی به شهروندان توصیه کرد که برای واریز هر گونه وجوهات نقدی به حساب های مالی آن‌ها؛ ارسال شماره کارت و شماره حساب کافی است. بنابراین باید از افشای سایر اطلاعات کارت بانکی خود به سایر افراد خودداری کنند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار