عصر خدماتارتقا امکانات و خدمات مجموعه‌های شهربانو در راستای تقویت کارکرد فرهنگی | عصر خدمات

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران اعلام کرد

ارتقا امکانات و خدمات مجموعه‌های شهربانو در راستای تقویت کارکرد فرهنگی

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران گفت: در نظر داریم جهت ارتقای فعالیت‌های فرهنگی مجموعه‌های شهربانو منطبق با مأموریت های اصلی اداره کل امور بانوان و رویکرد جدید مدیریت شهری، امکانات و خدمات مجموعه های مذکور را مورد بازبینی قرار داده و ارتقاء دهیم.

به گزارش عصر خدمات، زهرا بهروزآذر با اشاره به برنامه سوم توسعه شهر تهران تصریح کرد: ماده ۷۶ این سند بر اعمال تبعیض مثبت در تامین سرانه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و همچنین بهره‌مندی عادلانه از فضاهای شهری با لحاظ کردن مؤلفه‌های جنسیتی تاکید کرده و یکی از برنامه های کلان اداره کل امور بانوان جهت تحقق این ماده، ایجاد و توسعه فضاهای مختص زنان است.

وی ادامه داد: از جمله این فضاها می‌توان به مجموعه های شهربانو، شهردخت‌، بوستان‌های بانوان، مراکز مهارت‌آموزی کوثر و بازارچه‌های کارآفرینی زنان اشاره کرد. از آنجائیکه این فضاها خدمات و امکانات متنوع فرهنگی، ورزشی، آموزشی و اشتغال زایی را به طور خاص برای زنان فراهم می کنند، سهم به سزایی در افزایش دسترسی زنان به امکانات شهری از طریق اعمال تبعیض مثبت دارند.

بهروز آذر با اشاره به اینکه این مجموعه ها باید متناسب با نیازهای امروز زنان و دختران و تغییرات جدید جامعه شهری باشد، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و تغییر دستورالعمل های مربوطه، برآنیم کارکرد فرهنگی و اجتماعی مجموعه ها را با تاکید بر تسهیل فعالیت های کارآفرینی اجتماعی، استارتاپی و گفتگو محور، ترویج فعالیت های مشارکتی و داوطلبانه از طریق جلب همکاری سمن ها و تشکل های اجتماع محور محلی و توجه به سلامت جسمی و روحی زنان به صورت توأمان ارتقاء دهیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی افزود: از آنجا که برخی از خدمات فعلی از جمله سالن مد و لباس و زیبایی، به وفور و با تنوع زیاد در سطح شهر قابل دسترس هستند، از مجموعه خدمات حذف شده و امکانات دیگری از جمله استودیو خلاقیت و کارآفرینی، مرکز کارگروهی، پاتوق گفتگو و مرکز بازی ویژه دختران نوجوان به این مجموعه ها افزوده خواهد شد.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در پایان اظهار کرد: علاوه بر بازبینی نوع خدمات و امکانات، در این مجموعه ها تغییرات دیگری نیز اعمال شده است که از آن جمله می توان به تسهیل در دسترسی به مجموعه ها از طریق اختصاص وسائل حمل و نقل عمومی، کاهش نرخ خدمات به خصوص در مناطق کم برخوردار، تغییر ساعت ارائه خدمات جهت استفاده گروه های مختلف بانوان (بانوان شاغل، دانشجویان، مادران و …) و اختصاص امکانات ویژه برای گروه های با نیازهای خاص(سالمندان، معلولین، بانوان باردار، کودکان و …) اشاره کرد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار