عصر خدماتمناسب سازی مجموعه‌های ورزشی شهرداری برای جانبازان و معلولان | عصر خدمات

مناسب سازی مجموعه‌های ورزشی شهرداری برای جانبازان و معلولان

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه مناسب سازی مجموعه‌های ورزشی برای معلولان و جانبازان در سه فاز در حال اجراست، گفت: بر اساس برنامه در حال اجرا، تا پایان خردادماه سال آینده، ۲۰ مجموعه ورزشی شهرداری برای استفاده معلولان و جانبازان مناسب سازی می شود.

به گزارش عصر خدمات، مجید رباطی با اعلام این خبر اظهارکرد: بر این اساس، مناسب سازی مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران در سه فاز زمانی تا پایان آذرماه سال جاری، تا پایان بهمن ماه سال ۹۸ و تا پایان خرداد ماه سال ۹۹ انجام می شود که هم اکنون از ۲۰ مجموعه پیش بینی شده در فاز اول، مجموعه‌های شهید دستجردی، ایثار، شهیدپورزند، شهدای افسریه، معلم و حکیمیه، تا پایان آبان ماه جاری مناسب سازی شده است.

وی افزود: همچنین مجموعه‌های ویژه جانبازان و معلولین همچون مجموعه قمر بنی هاشم (ع) در منطقه ۲۰ شهرداری (به عنوان بزرگترین مجموعه ورزشی خاورمیانه) و مجموعه های حضرت ابوالفضل (ع) در مناطق ۱۵ و ۲۲  به سبب رویکرد ذاتی خود در ارائه خدمات به این قشر از جامعه، کاملا مناسب استفاده جانبازان  معلولین تهرانی است.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران اظهارکرد: مناسب سازی مجموعه‌های شهید علیپور، جانبازان، شهدای آزادی، پردیس، کیانشهر، ولیعصر، خاورشهر، ستاره، خلیج فارس، رسالت و ۲۲ بهمن نیز ،در فاز اول پیش بینی شده که تا پایان آذرماه سال جاری انجام می پذیرد.

به گفته رباطی، شیب دار بودن ورودی و خروجی حوضچه کلر، امکان دسترسی به سرویس های بهداشتی (بدون پله و در سطح همکف)، فراهم کردن دسترسی به رختکن ها، تعبیه کابین های مخصوص جهت رفاه حال گروه های خاص، نصب شیرهای آب از نوع اهرمی، قرار گرفتن دوش ها در سطح همکف، نصب سرویس های بهداشتی فرنگی، نصب دستگیره های نگهدارنده (هندریل) در قسمتهای سرویس بهداشتی، رختکن و رمپ و مناسب سازی ارتفاع روشویی ها از جمله اقدامات در دست اجرا برای مناسب سازی اماکن است.

 برگزاری پارالمپیادهای ورزشی ویژه معلولان و جانبازان

وی در ادامه با اشاره به برگزاری پارالمپیادهای ورزشی ویژه معلولان و جانبازان در سال ۹۸ گفت: در این زمینه در بخش آقایان، برگزاری پارالمپیاد در رشته های دارت، تیراندازی، دو میدانی، مینی بسکتبال، بوچی و بوچیا، فوتبال روی میز و شنا به میزبانی مناطق ۲۲ گانه انجام شده است.همچنین برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت های مختلف در مدارس همچون مدرسه شهید مسعودی و مدرسه پیروزی واقع در منطقه یک، دبستان ایمان واقع در منطقه ۱۱، بازدید از آسایشگاه های ثارالله و امام خمینی (ره)، برگزاری مسابقات گلبال و کارگاه های آموزشی، رقابت های مختلف ورزشی در مناطق۲۲ گانه به میزبانی مناطق ۵، ۸، ۱۱ و ۲۰ انجام پذیرفته است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ورزش شهرداری تهران، به گفته رباطی، برگزاری دوشنبه های ورزشی در مجموعه قمر بنی هاشم و همچنین مدرسه شهید ساریخانی (با حضور دانش آموزان سندروم داون به مناسبت بازگشایی مدارس) از دیگر برنامه‌های این بخش برشمرده می شود. برپایی ایستگاه های ورزشی در مناطق یک، چهار، هشت، ۱۱ و ۲۰ و نیزبرگزاری رقابت های مختلف ورزشی در مراکز توانبخشی “امید به آینده” و “هادی و مهدی” واقع در منطقه ۱۱ شهرداری از دیگر اقدامات معاونت ورزش آقایان سازمان ورزش شهرداری در این بخش به شمار می‌رود.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار