عصر خدماتآماده باش در 20 استان کشور | عصر خدمات

آماده باش در ۲۰ استان کشور

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 20 استان کشور در پی بارش باران و برف در روزهای پایان هفته، در آماده‌باش قرار دارند.

به گزارش عصر خدمات، محمدفرید لطیفی معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور  درباره آماده‌باش استان‌ها در خصوص بارش برف و باران در آخر هفته اظهار داشت: اطلاع‌رسانی لازم به استانداری‌ها در خصوص بارش برف و باران و داده شده است و بخش‌های مربوطه از جمله هلال‌احمر و مدیریت بحران در استان‌ها موظف هستند هماهنگی‌های لازم را برای پیشگیری و مقابله با بحران‌های احتمالی انجام دهند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا امکانات و تجهیزات در استان‌هایی که بارش برف و باران زیادی دارند وجود دارد، گفت: این از وظایف استانداری‌هاست که امکانات را در مکان‌هایی ببرند که آسیب‌پذیری بیشتری دارد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: ما از روز گذشته اخطارهای لازم را به استان‌ها داده‌ایم و برای روز چهارشنبه ۳۰ بهمن بارش برف تا حدود ۴۰ سانتیمتر را در استان آذربایجان غربی،‌کردستان، آذربایجان شرقی و چهار محال و بختیاری خواهیم داشت و برای روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز بارش برف و باران را در ایلام، چهارمحال  بختیاری، لرستان، خوزستان، اصفهان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، همدان، مرکزی، البرز، تهران، سمنان،‌ گیلان و مازندران، خراسان رضوی و گلستان خواهیم داشت.

لطیفی بیان داشت: از مردم تقاضا می‌شود که در صورت امکان در پایان این هفته سفرهای غیرضروری به این استان‌ها نداشته باشند و در صورت سفر، زنجیر چرخ، سوخت مناسب و دیگر تجهیزات و امکانات را همراه خود داشته باشند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور بیان داشت: در هنگام بحران، عمده وقت صرف اسکان اضطراری مسافران می‌شود، در صورتی که اگر مسافرتی مردم نداشته باشند، می‌توانیم خدمات بهتر و زودتری به روستاییان و شهرنشین‌های مناطق بحران‌زده ارائه بدهیم.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار