عصر خدماتآغاز آموزش‌ «تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس» از اسفند | عصر خدمات

آغاز آموزش‌ «تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس» از اسفند

مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از آغاز آموزش‌ «تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس» از اسفند ماه امسال خبر داد و گفت: این آموزش‌ها متمرکز بر کتاب انسان و محیط زیست در پایه یازدهم اجرا می‌شود و به این ترتیب تمامی معلمان و دانش‌آموزان این پایه مجریان اصلی این آموزش هستند.

به گزارش عصر خدمات، محمود امانی تهرانی درنشست خبری امروز با عنوان «تمرین مواجهه صحیح با سیلاب در مدارس» که‌ در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزارشد، با بیان اینکه ۳ سال است کتاب‌ جدیدی تحت عنوان انسان و محیط زیست در آموزش و پرورش تولید شده است، افزود: در این کتاب ۷ مسئله محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است‌. اولین فصل کتاب به مسئله آب پرداخته و باقی فصل‌ها شامل هوا، خاک، انرژی، تنوع زیستی، پسماند و گردشگری است.

وی با بیان اینکه فصل اول کتاب انسان و محیط زیست به طور ویژه مورد توجه شرکت مدیریت منابع آب قرار گرفته است، تصریح کرد: معلمان در زمینه فصل اول‌کتاب (آب)، توانمندسازی شده و کارگاه‌های مختلفی در این زمینه برگزارشده است.

مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی آموزش و پرورش همچنین از تهیه آمارهایی درقالب اینفوگرافی برای معلمان و دانش‌آموزان خبر داد و گفت: امسال در فصل اول این کتاب به موضوع سیلاب تمرکز شده و سازمان محیط زیست برای پشتیبانی از کتاب وبگاهی تحت عنوان ensanzist.ir در نظر گرفته که متون آموزشی و فیلم‌های متعددی بر روی سایت قرار گرفته است.

امانی تهرانی با تاکید بر اینکه همه دانش‌آموزان به طور بالقوه در معرض سیلاب قرار دارند، ادامه داد: در این راستا باید آموزش‌های موثری در نظام آموزش کشور صورت گیرد. امسال تلاش می کنیم مفهوم بنیادی حریم و بستر رودخانه را به دانش‌آموزان منتقل و مهارت‌هایی در راستای مواجهه به خطر را به آنان بیاموزیم.

وی در ادامه از آغاز این آموزش‌ها از ۵ اسفند ماه امسال خبر داد و گفت: این آموزش‌ها متمرکز بر کتاب انسان و محیط زیست در پایه یازدهم اجرا می‌شود و به این ترتیب تمامی معلمان و دانش‌آموزان این پایه مجریان اصلی این آموزش هستند. همچنین به دلیل مشارکت دانش آموزان پایه یازدهم، دانش‌آموزان پایه دهم و دوازدهم نیز به طور غیر مستقیم در معرض‌ یادگیری خواهند بود، همچنین معتقدیم که دانش‌آموزان نیز باید مسائل را به خانواده و اطرافیان خود منتقل کنند و به آنان انتقال دهند.

 

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار